Geri Dön

İstanbul'da ekmeğin fiyatı 5 TL mi oldu, İstanbul'da ekmeğe zam var mı? 21 Haziran 2022 ekmek fiyatları ne kadar?

İstanbul'da ekmeğe zam var mı, İstanbul'da ekmek 5 TL mi, ne kadar? Ekmek fiyatları başta Rize olmak üzere farklı illerde artış gösterince, ekmek zammının İstanbul'da olup olmayacağı sorgulanmaya başlandı. İTO 12 No’lu Ekmek Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi Başkanı Hasan Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada merak edilen “İstanbul'da ekmek 5 TL mi olacak, 21 Haziran 2022 ekmek fiyatları ne kadar?” sorularına yanıt verdi.

İstanbul'da ekmeğin fiyatı 5 TL mi oldu, İstanbul'da ekmeğe zam var mı? 21 Haziran 2022 ekmek fiyatları ne kadar?

Ekmek fiyatlarına yapılan zamlar vatandaşın en önemli gündem maddesi oldu. Türkiye’nin farklı illerinden peş peşe ekmeğe zam yapılınca İTO 12 No’lu Ekmek Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi Başkanı Hasan Demir, İstanbul'da ekmek fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, İstanbul'da ekmek 5 TL mi, 21 Haziran 2022 ekmek fiyatları ne kadar? İstanbul'da ekmeğe zam var mı?

İSTANBUL’DA EKMEĞE ZAM GELDİ Mİ?

İTO 12 No’lu Ekmek Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi Başkanı Hasan Demir, “Bugün itibarıyla henüz uygulamaya alan yok ama yarından (21 Haziran) itibaren Kadıköy, Üsküdar ve Ataşehir’deki fırıncılar ekmeği 5 liradan satacak” dedi.

İSTANBUL'DA EKMEK 5 TL Mİ OLACAK?

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, ekmeğe zam sinyali vererek, “Temmuzun ilk haftası 210 gram ekmek 4 lira, 240 gram ekmek de 5 lira olur" dedi.

İstanbul’da 210 gram ekmeğin 4 liradan satılması bile daha resmi onay almadı. Temmuz ayında resmi tarifenin çıkması beklenirken, bu olmadan ekmek yeni bir gayriresmi zamla 5 liraya çıkmış olacak. Fırıncılar ise bu zamları 14 bin TL’lik cezai yaptırımı göze alarak yaptığını söylüyor. Şu anki resmi tarifeye göre ekmeğin kilosu 14,3 TL iken, yarın yapılması planlanan gayriresmi zamla birlikte ekmeğin kilogramı 20 lirayı aşacak ve ekmeğe son bir yılda yüzde 150 zam gelmiş olacak.