Geri Dön

Beslenme desteği nedir, kimlere verilir? KYK öğrencilere beslenmek desteği ne kadar?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'da GSB Yurtları 2022- 2023 Eğitim Öğretim Yılı 2. Faz Yurt Yerleştirme Sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu, GSB Yurtlarına yerleştirme oranının yüzde 92'ye ulaştığını açıkladı. Kasapoğlu, "Yurtlara başvuran 100 öğrenciden 92'sini yurtlara yerleştirmiş oluyoruz" dedi. Kasapoğlu, 'Bu yıl her ay 1800 lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz.' dedi. Söz konusu açıklamanın ardından beslenme desteğiyle ilgili aramalar arttı. Peki, Beslenme desteği nedir, kimlere verilir? Beslenmek desteği ne kadar?

Beslenme desteği nedir, kimlere verilir? KYK öğrencilere beslenmek desteği ne kadar?

Ankara'da GSB Yurtları 2022- 2023 Eğitim Öğretim Yılı 2. Faz Yurt Yerleştirme Sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu yıl her ay 1800 lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz." dedi.

Beslenme desteği nedir, kimlere verilir?

Beslenme desteği öğrencilerin sağlıklı beslenmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Ancak bu destekten kimlerin yararlanacağı henüz belli değil. Beslenme desteğine ilişkin detayların önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

Kasapoğlu şu açıklamayı yaptı:

Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanımız bu yılki rekor artışı 25 liradan 60 liraya 2,35 katlık artış bu anlamda gençlerimizin memnuniyetini ve ihtiyacını giderme noktasında hayırlı olmasını diliyorum.

Yurt ücretlerinde güncelleme yapmadığımız gibi bu yıl her ay 1800 lirayı beslenme desteği olarak gençlerimizin hamdolsun hizmetine sunuyoruz.

Kahvaltıda da değişen tabaklar, beslenme desteği çerçevesinde gençlere ücretsiz sunuluyor. Farklı imkanlar da aynı süreç içinde devam ediyor. Kahvaltıya geç kalmış olanlara ücretsiz sandviç ve al götür tarzı uygulamayı da başlatmış bulunuyoruz.