Geri Dön
EkonomiAralık ayı enflasyon beklentisi nedir? Enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Aralık ayı enflasyon beklentisi nedir? Enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Aralık ayı enflasyon rakamları ne zaman açıklanacak, enflasyon beklentisi nedir? Aralık ayı enflasyon rakamları merakla bekleniyor. Memur ve emeklinin alacağı zam farkı enflasyon rakamlarıyla belli olacak. Peki, enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Merkez Bankası Aralık 2021 enflasyon beklentisi nedir?

Aralık ayı enflasyon beklentisi nedir? Enflasyon rakamları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Aralık ayı enflasyon beklentisi sorgulanırken, enflasyon rakamlarının ne zaman açıklanacağı da sorgulanmaya başlandı. Memur ve emekli zam farkı aralık ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından belli olacak. Peki, aralık ayı enflasyon beklentisi ne kadar? Aralık ayı enflasyon oranı ne zaman açıklanacak?

ARALIK AYI ENFLASYON ORANI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, SAAT KAÇTA?

Aralık ayı enflasyon rakamı TÜİK tarafından 3 Ocak 2021 Pazartesi günü duyurulacak. Saat 10:00’da verilerin açıklanmasının ardından memurlar ile emeklilerin alacakları enflasyon farkı da belli olacak.

ARALIK AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ NE KADAR?

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada “Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 19,31 iken, bu anket döneminde yüzde 23,85 olmuştur. 12 ay sonrası TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 15,61 iken, bu anket döneminde yüzde 21,39 olmuştur. 24 ay sonrası TÜFE beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla yüzde 11,76 ve yüzde 14,41 olarak gerçekleşmiştir.” İfadeleri kullanıldı.