Geri Dön

2023 asgari ücret araştırması sonuçları belli oldu! Asgari ücret anketi açıklandı! İşçi ve işverenlerin 2023 yılı asgari ücreti beklentileri ne kadar oldu?

2023 asgari ücret zammı ile ilgili ilk toplantı yapıldı. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret zammı için pazarlık resmen başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan işçi, işveren ve kamuoyu beklentilerinin yer aldığı asgari ücret anketi sonuçları açıklandı. Peki, İşçi ve işverenlerin 2023 yılı asgari ücreti beklentileri ne kadar oldu? Asgari ücret beklentisi ne, kaç TL? İşte detaylar…

2023 asgari ücret araştırması sonuçları belli oldu! Asgari ücret anketi açıklandı! İşçi ve işverenlerin 2023 yılı asgari ücreti beklentileri ne kadar oldu?

Asgari ücret zammı için işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Asgari ücret zammı ile ilgili yapılan görüşmede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan işçi, işveren ve kamuoyu beklentilerinin yer aldığı asgari ücret anketi açıklandı.

İŞÇİ VE İŞVERENLERİN 2023 YILI ASGARİ ÜCRETİ BEKLENTİLERİ NE KADAR OLDU?

İşçi, işveren ve farklı mesleklerden oluşan vatandaşların oluşturduğu kamuoyuna 2023 yılı asgari ücret beklentisinin sorulması üzerine, işçilerin asgari ücret beklentisi 7 bin 500 TL’nin üzerindeyken, işverenlerin asgari ücret beklentisi 7 bin TL oldu.

İşçi ya da işveren olmayan çeşitli mesleklerden oluşan vatandaşların oluşturduğu kamuoyunun ortak beklentisi ise 7 bin 845 TL oldu.

Asgari ücretle çalıştığını belirten işçilerin asgari ücretten beklentisi de ortalama 7 bin 630 TL olarak hesaplandı.