Geri Dön

Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması! MEB resmen duyurdu, 7 Şubat itibarı ile başlayan ikinci dönem...

Millî Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu. Milyonlarca öğrenci ve öğretmeni ilgilendiriyor. Yüz yüze eğitim ile ilgili yeni gelişme Bakan Özer tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. 7 Şubat itibarı ile başlayan ikinci dönemde yüz yüze eğitim devam edecek mi? Okulların kapanması gündemde mi? MEB son noktayı koydu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimde kararlılık vurgusu yaparken koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan sınıflar ile ilgili de bilgi verdi. Ayrıca Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili detayları da paylaşan Özer, "60 yıllık özlem olan Öğretmenlik Meslek Kanunu 7354 Sayılı Kanun ile ilk defa yasalaştı ve yürürlüğe girmiş oldu. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı'mıza en içten şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun uygulanmasıyla ilgili yönetmeliği hazırladık ve tüm eğitim paydaşlarımızın görüşüne açtık. 15 Mart'a kadar tüm eğitim paydaşlarından, öğretmenlerden, STK'lerden gelen görüşlere göre Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliğine son şekli vereceğiz." diye konuştu.

Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması! MEB resmen duyurdu, 7 Şubat itibarı ile başlayan ikinci dönem...

MEB'den yüz yüze eğitim ile ilgili yeni açıklama geldi. Milyonlarca öğrenci merak ediyordu. Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim nasıl devam edecek?  Bakan Özer duyurdu. 

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep'e giden Özer, valiliği ziyaret etti. Özer, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Şubat'ta başladıkları ikinci dönemin yüz yüze eğitimdeki aynı kararlılıkla devam ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulu'nun önerdiği kriterleri yerine getirerek, bu dönemi de yüz yüze eğitimle nihayetlendireceklerini ifade eden Özer, "Bugün itibarıyla Kovid-19 hastalığı, vakası ve yakın temas nedeniyle tüm sınıfları kapalı şekilde hiçbir okulumuz bulunmamaktadır." dedi.

Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması MEB resmen duyurdu, 7 Şubat itibarı ile başlayan ikinci dönem...

Özer, kronik rahatsızlığı ve her kademede özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin Kovid-19 salgını nedeniyle okullara erişimdeki sıkıntılarıyla ilgili şikayetlerin geldiğini belirterek, kronik hastalığı olup bunu sağlık belgesiyle belgeleyen ve her kademede özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bu dönem devamsızlıktan muaf olacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı açısından dün tarihi bir gün olduğuna dikkati çeken Özer, şunları kaydetti: "60 yıllık özlem olan Öğretmenlik Meslek Kanunu 7354 Sayılı Kanun ile ilk defa yasalaştı ve yürürlüğe girmiş oldu. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı'mıza en içten şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun uygulanmasıyla ilgili yönetmeliği hazırladık ve tüm eğitim paydaşlarımızın görüşüne açtık. 15 Mart'a kadar tüm eğitim paydaşlarından, öğretmenlerden, STK'lerden gelen görüşlere göre Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliğine son şekli vereceğiz ve uygulamaya başlayacağız. Dün itibarıyla yürürlüğe giren Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun tüm eğitim camiasına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum."

Bakan Özer, tüm arkadaşlarıyla sahada olduklarını vurgulayarak, sahada sorunları çözmek, yerinde görmek ve eğitimin kalitesini artırmakla ilgili gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi. Özer, bugün ise Gaziantep'e geldiklerini ve kentteki eğitim seviyesini daha yukarı çıkarmak için kapsamlı değerlendirme toplantısı yapacaklarını sözlerine ekledi.