Gazete Vatan Logo

Şırnak'ta 13 Nisan (yarın) okullar tatil mi? Şırnak Silopi’de 13 Nisan 2023 okul var mı?

Şırnak'ta yarın (13 Nisan) okullar tatil mi? Şırnak Silopi'de yaşanan yoğun sağanak yağışın ardından öğrenciler ve veliler okulların tatil olup olmadığını sorgulamaya başlandı. Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Şırnak'ın civar şehirlerinde sel felaketi yaşandı. Şırnak Kaymakamlığı ise merakla beklenen okulların durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Şırnak'ta 13 Nisan (yarın) okullar tatil mi? Şırnak Silopi’de 13 Nisan 2023 okul var mı?

Şırnak Silopi’de yoğun yağış etkili olmayı sürdürüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarının ardından Şırnak'ta sel felaketi yaşandı. Şırnak Kaymakamlığı sel felaketinin yaşandığı Şırnak'ta okulların tatil olup olmayacağına yönelik açıklama yaptı. Peki, Şırnak'ta 13 Nisan (yarın) okullar tatil mi? Şırnak Silopo’de 13 Nisan 2023 okul var mı?

ŞIRNAK'TA YARIN (13 NİSAN) OKULLAR TATİL Mİ?

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünün uyarılarının ardından Şırnak’ın Silopi ilçesinde sağanak yağmur etkili oldu. Yağmur sonrası İpekyolu gölete dönerken araçlar ilerlemekte büyük zorluklar yaşadı. İlçede dün gece saatlerinde etkili olan yağmur, sonrası dereler taştı, ilçe merkezinde su birikintileri oluştu.

İlçede etkili olan sağanak yağmur sonrası Silopi Kaymakamlığı tarafından eğitime bir gün ara verildi. Silopi Kaymakamlığı sosyal medya hesabında yer alan açıklamada, "Yoğun sağanak yağmur nedeniyle ilçemiz genelinde tüm okul kademelerinde eğitim öğretime 12 Nisan 2023 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında hamile ve engelli olan kamu görevlilerimiz de idari izinli sayılacaktır" denildi.