Gazete Vatan Logo

Özel okul fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti

Özel okul fiyatlarıyla ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Özel okul ücret artışları yıl sonu TÜFE oranı dikkate alınarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Özel okul fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti

Özel okulların ücret artışlarıyla ilgili karar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre, ücretlerde yapılacak artış oranı yıl sonu TÜFE oranı dikkate alınarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen oranı aşmayacak şekilde tespit edilecek.

BAKAN ÖZER DE AÇIKLAMIŞTI

2023 yılı özel okul ücretlerini ÜFE-TÜFE oranlarını dikkate alarak belirlediklerini kaydeden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili şunları söylemişti:

Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu sene bir değişikliğe gidiyoruz. Üretici fiyat endeksinden ziyade tüketici fiyat endeksini baz alacak şekilde 2023 yılı fiyatını belirleme kararı aldık.

Hem 2023 yılındaki enflasyon beklentisinin düşük olması hem de velilerimizin bu süreçte desteklenmesi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarının yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık.

Özel eğitim kurumları temsilcileriyle de bu kararı konuştuk. Öncelikle şunu belirtmem lazım; buradaki arkadaşların tamamı bu fiyatın yetersiz olduğu yönündeki kanaatlerini ifade ettiler.

Haberin Devamı