Geri Dön

Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı!

Öğretmen atamaları ile ilgili müjde! Eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer, öğretmen atamaları ile ilgili konuştu. Öğretmen atamalarının devam edeceğini belirten Bakan Özer, atama ağırlığının da İstanbul olacağını açıkladı. Peki, Öğretmen ataması olacak mı? Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu? İşte Bakan Özer’şin açıklamaları!

Öğretmen ataması olacak mı? Bakan Özer açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı! Öğretmen atamaları devam edecek. Eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Özer, öğretmen atamalarının 2022-2023 eğitim-öğretim yılına yetişeceğini duyurdu. Peki, Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama takvimi belli oldu mu? Öğretmen ataması olacak mı? İşte detaylar…

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmen atamaları ile ilgili şunları söyledi:

“Öğretmen atamaları devam edecek. Öğretmenlerimi müsterih olsunlar. Okul öncesi öğretmenlerin sayısı artık daha fazla olacak. Özellikle İstanbul'a ağırlık veriyoruz. Yapacağımız atamada öğretmenlerimizin yüzde 50'si İstanbul'a atamayı planlıyoruz.  2022-2023'e bu atamayı yetiştireceğiz. Müjdeyi Cumhurbaşkanımız açıklayacak.”