Gazete Vatan Logo

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 85. Dönem Özel Güvenlik sınavı soruları ve cevap anahtarı!

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu 8 Aralık Pazar günü yapılan Özel Güvenlik 85. Temel Eğitim ve 61. Yenileme Eğitimi Sınavının ardından sorgulanmaya başladı. Adaylar kaç puan alacaklarını merak ederken 85. Dönem Özel Güvenlik sınav soruları ve cevap anahtarının açıklanıp açıklanmadığını da merak ediyor.

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 85. Dönem Özel Güvenlik sınavı soruları ve cevap anahtarı!

ÖGG sınav sonuçları araştırılan konular arasında yerini aldı. 8 Aralık Pazar günü yapılan Özel Güvenlik 85. Temel Eğitim ve 61. Yenileme Eğitimi Sınavının ardından sınav sonuçları ve sınav soruları araştırılmaya devam ediyor. İşte, 85. Dönem Özel Güvenlik sınavı hakkında merak edilenler…

85. DÖNEM ÖZEL GÜVENLİK SINAVI SORULARI VE CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI MI?

Özel Güvenlik 85. Temel Eğitim ve 61. Yenileme Eğitimi Sınavı dün gerçekleştirildi. Sınava katılan adaylar puanlarını hesaplayabilmek için sınav soruları ve cevap anahtarını da araştırıyor.

ÖGG sınavına katılan adaylar, ÖGG 85. sınav soruları ve cevapları Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adresi üzerinden görüntüleyebilecek ancak henüz açıklama yapılmadı.

ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik 85. Temel Eğitim ve 61. Yenileme Eğitimi Sınavı sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 27 Aralık tarihinde duyurulacak planlanıyor.

ÖGG sınav sonuçları, “http://sinavsonuc.ozelguvenlik.pol.tr/” adresi üzerinden erişime açılacak. Sınav sonuçları açıklandığı dakikadan itibaren TC kimlik numaraları ile sorgulanabilecek.

Haberin Devamı

ÖGG SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Haberin Devamı

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMA ŞARTLARI NELER?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için, Özel Güvenlik Eğitim Kurumunda aşağıda detayları yazılı eğitim programına iştirak etmeniz ve sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yılda 5 veya 6 kez düzenlenen ÖGG sınavına girmeniz gereklidir. Bu sınavlardan 60 puan alarak sertifika almaya hak kazanmış olacaksınız. Kazanamadığınız takdirde birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcınızı ödeyerek girme hakkına sahipsiniz. 4 sınavın sonunda sınavı geçemeyenler, yeniden kayıt yaptıracak ve bütün işlemleri yenileyeceklerdir.

Haberin Devamı

- Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir.

- Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır.

- Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak