Geri Dön
EğitimMSÜ sınavı ne zaman, saat kaçta bitiyor? MSÜ sınavı kaç dakika, kaç soru?

MSÜ sınavı ne zaman, saat kaçta bitiyor? MSÜ sınavı kaç dakika, kaç soru?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı bugün gerçekleştirilecek. Corona virüs sonrası yapılan ilk sınavda binlerce aday ter dökecek. MSÜ sınavına katılacak öğrencilerin corona virüsün gölgesinde gireceği ilk sınavda pek çok kişi MSÜ sınavı ne zaman, saat kaçta bitiyor? MSÜ sınavı kaç dakika, kaç soru? MSÜ sınavında maske takılacak mı? MSÜ sınavında kalem verilecek mi? MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularını araştırıyor. İşte MSÜ sınavı öncesi dikkat edilmesi gerekenler...

MSÜ sınavı ne zaman, saat kaçta bitiyor? MSÜ sınavı kaç dakika, kaç soru?

Corona virüs nedeniyle ertelenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı bugün gerçekleştirilecek. Binlerce askeri öğrenci adayı bugün sınavda ter dökecek. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla yapılacak. MSÜ adayları sınav öncesi virüs önlemleri ile ilgili araştırmalar yapıyor. Peki, MSÜ sınavı ne zaman, saat kaçta bitiyor? MSÜ sınavı kaç dakika, kaç soru? MSÜ sınavında maske takılacak mı? MSÜ sınavında kalem verilecek mi? MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularını araştırıyor. İşte MSÜ sınavı ile ilgili merak edilenler...

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla yapılacak.

MSÜ SINAVI SAAT KAÇTA BİTİYOR?

MSÜ sınavı saat 10.15'te başlayacak, adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınav 12.30'da sona erecek. Adaylara 135 dakika süre verilecek.

MSÜ SINAVINDA KİMLİK YERİNE GEÇEN BELGELER

Adayın, sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak nüfus cüzdanını, T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunlu olacak. Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

MSÜ SINAVINDA KALEM VERİLECEK Mİ?

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

MSÜ GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

MSÜ SINAVINDA MASKE TAKILACAK MI?

Kovid-19 ile mücadele kapsamında, binalar sınav öncesi detaylı olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecek. Sınav binalarının bahçelerine, adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacak. Sınav binasına girişte, bina içerisinde ve sınav binasından çıkışta adayların sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirme yapılacak.

Bina girişinde el dezenfektanı uygulanacak, maske ve el dezenfektanı dağıtılacak. İsteyen adaylar kendi maske ve dezenfektanlarıyla sınava girebilecek.

Sınav evrakı dağıtan görevliler, lateks eldiven kullanacak. Adaylar, sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecek.

MSÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylara, 120 soru için 135 dakika süre verilecek sınavın sonuçları, 7 Temmuz'da açıklanacak.