Geri Dön

MSÜ başvuru ücreti ne kadar, MSÜ sınavı ne zaman 2023? MSÜ askeri öğrenci adayı belirleme sınavı başvurusu nasıl yapılır? MSS başvuru ekranı!

Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim almak isteyenler için MSÜ başvuru kılavuzu yayımlandı. MSÜ başvuruları ÖSYM tarafından 13 Ocak 2023 tarihinde başlatıldı. ÖSYM tarafından yayımlanan MSÜ başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla sınava ilişkin detaylar da gündem oldu. 13 Ocak-07 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak MSÜ başvuru ücreti ne kadar, MSÜ sınavı ne zaman, MSÜ sınavı başvurusu nasıl yapılır? İşte MSÜ aday belirleme sınavı başvurusu hakkında merak edilen detaylar…

MSÜ başvuru ücreti ne kadar, MSÜ sınavı ne zaman 2023? MSÜ askeri öğrenci adayı belirleme sınavı başvurusu nasıl yapılır? MSS başvuru ekranı!

MSÜ sınavı başvurusunun başladığı ÖSYM tarafından duyuruldu. Harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitülerin yer aldığı Milli Savunma Üniversitesi sınavla öğrenci almaya devam ediyor. 2023-MSÜ’ye başvuran adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, ÖSYM tarafından uygulanacak olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2023-YKS) başvurularını yapmaları ve Harp Okulları için, 2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2023-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2023-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekecek. Peki, MSÜ başvurusu nasıl yapılır, MSÜ başvuru ücreti ne kadar? MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ sınavı başvuru ekranı...

MSÜ BAŞVURU TARİHLERİ 20233

MSÜ başvuruları 13 Ocak tarihinde başlayacak ve 7 Şubat’ta sona erecek.

Geç başvuru günü ise 14 Şubat olarak açıklandı.

MSÜ BAŞVURU EKRANI

MSÜ BAŞVURU KILAVUZU

MSÜ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

MSÜ başvuru ücreti olarak 130 lira belirlendi. MSÜ başvuru işlemi geç başvuru günü 14 Şubat’ta yapılması halinde yüzde 50 zamlı olarak ödenecek.

MSÜ SINAVI NE ZAMAN 2023?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sınavının 19 Mart 2023 Pazar günü yapılacağı açıklandı.

MSÜ SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulaması aracılığıyla yapacaklar.

MSÜ NEDİR?

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle üniversitede eğitim ve öğretime başlanmıştır.

Üniversite bünyesinde Ankara’da Kara Harp Okulu, Tuzla’da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy’de Hava Harp Okulu, Balıkesir’de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova’da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir’de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara’da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.