Geri Dön
EğitimMEB resmen duyurdu! Öğretmenleri ilgilendiriyor, yer değiştirme sonuçları açıklandı

MEB resmen duyurdu! Öğretmenleri ilgilendiriyor, yer değiştirme sonuçları açıklandı

MEB son dakika duyurdu. Öğretmenleri ilgilendiriyor. 27 Aralık 2021 tarihinde başlayan ve 3 Ocak 2022 tarihinde sona eren mazerete bağlı yer değiştirme başvurularının ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. Tercihlerin 7-12 Ocak 2022 tarihleri arasında yapıldığı işlemler sonrası "Özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı mı?" gibi sorulara yanıt aranıyordu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı.

MEB resmen duyurdu! Öğretmenleri ilgilendiriyor, yer değiştirme sonuçları açıklandı

Mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları ve tercihleri tamamlandı. Tüm işlemlerin ardından ise gözler özür grubu atama sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Bu noktada; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları ile ilgili duyuru da yayımlandı. MEB'ten gelen son dakika açıklamasına göre; Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı.

21 OCAK'TAN İTİBAREN YAPILACAK

MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği başvuruları, 27 Aralık 2021-3 Ocak 2022'de alınmıştı.

Öğretmenlerin başvuru sonuçları, "https://personel.meb.gov.tr" adresinden açıklandı. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri, 21 Ocak'tan itibaren yapılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler