Geri Dön

KPSS ortaöğretim başvurusu ne zaman bitiyor? KPSS ortaöğretim başvurusu nasıl yapılır? KPSS ortaöğretim başvuru ekranı!

KPSS ortaöğretim başvuruları başladı. Adaylar 1 Eylül itibariyle sınav başvurularını ÖSYM sitesinden online olarak yapabiliyor. Kasım ayında yapılacak KPSS ortaöğretim sınavı başvuru işlemleri, sınav ücreti ve sınav tarihi ile ilgili detaylar adayların gündeminde yer alıyor. Peki, KPSS ortaöğretim başvurusu ne zaman bitiyor? KPSS ortaöğretim bavurusu nasıl yapılır? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? KPSS ortaöğretim başvuru ekranı!

KPSS ortaöğretim başvurusu ne zaman bitiyor? KPSS ortaöğretim başvurusu nasıl yapılır? KPSS ortaöğretim başvuru ekranı!

KPSS ortaöğretim başvuru süreci başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur ve işçi olarak atanabilmek için lise mezunlarının katıldığı KPSS ortaöğretim sınavı başvuruları online olarak alınıyor. Peki, KPSS ortaöğretim başvurusu ne zaman bitiyor? KPSS ortaöğretim bavurusu nasıl yapılır? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? KPSS ortaöğretim başvuru ekranı!

KPSS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KPSS ortaöğretim başvuruları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden online olarak yapabilecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ÖSYM tarafından 2022 KPSS ortaöğretim başvuru ücreti ücreti olarak 130,00 TL olarak belirlendi.

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU NE ZAMAN BİTİYOR?

2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (2022-KPSS Ortaöğretim) başvuruları başvurular, 01 – 13 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

27 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak olan Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları 2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) başvuruları ise 07 – 17 Ekim 2022 tarihleri arasında olacaktır.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN?

2022-Kamu Personel Seçme Sınavı (2022-KPSS Ortaöğretim), 06 Kasım 2022 tarihinde uygulanacaktır.

BAŞVURU KLAVUZU İÇİN TIKLAYIN