Geri Dön

e-Kurs DYK başvuruları başladı! İşte DYK öğrenci giriş ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) öğrenci başvuruları bugün başladı. MEB'ten daha önce yapılan açıklamada yönerge değişikliğiyle 6 ve 10. sınıflar da ücretsiz verilen DYK kapsamına alınmıştı. Başvurular, 29 Kasım'da sona erecek. Kurslar ise 29 Kasım'da başlayacak. Peki, DYK e-Kurs başvuruları nasıl yapılacak? DYK e-Kurs meb.gov.tr öğrenci giriş ekranı!

e-Kurs DYK başvuruları başladı! İşte DYK öğrenci giriş ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarına (DYK) öğrenci başvuruları başladı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) için öğrenci başvuruları başlıyor. Peki, DYK e-Kurs başvuruları nasıl yapılacak? DYK e-Kurs meb.gov.tr öğrenci giriş ekranı!

DYK kurs merkezi başvuruları 19-22 Kasım taihleri arasında alındı. Öğretmen başvuruları ise 23-25 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Öğrenci başvuruları ise 26 Kasım yani bugün itibariyle başladı.

DYK KURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Başvurular, odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapabilir.

DYK E-KURSLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

DYK kurs sınıflarının oluşturulması 26 Kasım ve 29 Kasım 2021 tarihleri aralığında yapılacak.
Kurslar ise 29 Kasım'da başlayacak.