Gazete Vatan Logo

Bugün okul var mı? Okullar açılacak mı? 2. Dönem ara tatili ne zaman?

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönemi bugün başlıyor! 15 günlük tatilin ardından okullarda eğitim yüz yüze devam edecek. Vaka sayılarındaki artış nedeniyle milyonlarca öğrenci ve veli sömestr tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların açılmasından hemen önce açıklama yaptı. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Bakan Özer, "Okulları kapatmak çözüm değil” dedi. Peki, Bugün okul var mı? Sömestr tatili uzadı mı? Okullar açılacak mı? 2. Dönem ara tatili ne zaman? İşte Bakan Özer’in açıklamaları…

Bugün okul var mı? Okullar açılacak mı? 2. Dönem ara tatili ne zaman?

Okullar bugün açılıyor! 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ikinci dönemi bugün başlıyor. Koronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle milyonların gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek açıklamalara çevrilmişti. Tatilin uzatılıp uzatılmayacağı konuşulurken okullarda virüs nedeniyle eğitimin uzaktan yapılması beklentiler arasındaydı. Yeni dönemin başlamasından hemen önce katıldığı bir televizyon programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, vaka sayıları ve okulların durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Peki, Bugün okul var mı? Sömestr tatili uzadı mı? Okullar açılacak mı? 2. Dönem ara tatili ne zaman? İşte Bakan Özer’in açıklamaları…

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in NTV’de canlı yayına katıldı: İşte Bakan Özer’in açıklamalarından öne çıkanlar:

“5 ayı çok başarılı şekilde Yüz Yüze Eğitim kesintiye uğramadan devam edebilme durumumuz oldu. Zor bir süreçti. Hem öğrenciler, hem de öğretmenler açısından. Kurallara uymak ve maskeyle ders dinlemek her iki taraf için de zor bir süreçti. Aynı kararlılıkla ve aynı önlemlerle ikinci yarıya da yarın devam edeceğiz.

Haberin Devamı

OKULLARI KAPATMAK ÇÖZÜM DEĞİL!

Şu anda Kovid salgını ile ilgili alınabilecek tüm önlemleri alıyoruz. Bir de öğretmenlerimizin aşılanma oranı çok yüksek. En az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94.

Biz aynı önlemlerimize dikkat ederek süreci inşallah başarılı şekilde yöneteceğiz. Artık kapatmak çözüm değil. Tüm dünya okulları açık tutmak için çok ciddi çaba sarf ediyor.

NEDEN KAPANMA DENİNCE AKLA OKULLAR GELİYOR!

2 haftalık tatil vardı. 2 haftada vakalar azalmadı tam tersine yükseldi. Okullar kapalıydı ama vakalar pik yapmaya devam etti.

Neden kapanma denince akla okullar geliyor.

2. DÖNEM ARA TATİLİ NE ZAMAN?

Bilim Kurulu'nun aldığı kararlara göre rehberlerimizi güncelliyor ve 81 ile gönderiyoruz. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin sağlığını önemsiyoruz. 1.5 yıl fedakarlık yapıldı, bundan sonra bilimsel verileri de dikkate alarak süreci yönetiyoruz. 11-15 Nisan arasında bir haftalık ara tatilimiz var. 11 Nisan'a kadar süreci başarılı şekilde yöneteceğiz. Okullarda biz bu önlemleri alırken eğer okul dışı sosyalleşme ortamlarında bu önlemlere hassasiyet göstermezlerse vaka sayısı okullara yansır. Bir vaka olursa öğrenci ve öğretmende sadece o kişi karantinaya alınıyor. Okullarda hızlı antijen kitini de devreye sokmak istiyoruz.

Haberin Devamı