Geri Dön
Eğitim2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! YKS ek yerleştirme sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır?

2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! YKS ek yerleştirme sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır?

2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2022-2023 öğretim yılı için adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlandı. Sonuçlar ÖSYM sayfası üzerinden sorgulanabilecek.

2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı! YKS ek yerleştirme sonuçları nasıl ve nereden sorgulanır?

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 19 Eylül 2022 tarihinde saat 17.30'dan itibaren öğrenebilecektir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 25-28 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan tarihe ve ilgili belgelere göre işlem yapacaktır.

2022-YKS Ek Yerleştirme Sonuçları