Gazete Vatan Logo

Müstehcen ilişki skandalında yeni gelişme! Yasak aşk işinden etti

Geçtiğimiz yıl ABD'de ortaya çıkan skandal ortalığı kasıp kavurdu. Mesleğe yeni başlayan genç polisin meslektaşlarıyla kurduğu müstehcen ilişkileri ortaya çıkmasının ardından açılan davada geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Müstehcen ilişki skandalında yeni gelişme! Yasak aşk işinden etti

ABD'de geçtiğimiz yıl ortaya çıkan skandal ortalığı kasıp kavurdu. Karakola yeni katılan genç polis memuru, meslektaşlarıyla müstehcen ilişkiler kurdu. Yaşananlar su yüzüne çıktıktan sonra, cinsel anlamda sömürüldüğünü savundu. Hatta intiharın eşiğinden döndüğü mahkeme kayıtlarına dahi geçti. Adalet isteyen genç kadının davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

2023 yılının Ocak ayında ortaya çıkan ve bir anda dünyada ses getiren olayın baş kahramanı Maegan Hall isimli polisti. ABD'nin Tennessee eyaletindeki bir karakolda yaşanan skandalda Hall'ın altı meslektaşı ile görev sırasında cinsel birliktelik yaşadığı ortaya çıkmıştı.

SKANDALLAR ZİNCİRİ
İki yıl önce polis kuvvetlerine katılan Maegan Hall, küçük kasabadaki karakolu adeta alt üst etti. Kocasıyla 'açık evlilik' yaşayan kadın, meslektaşlarıyla defalarca ilişkiye girdi. Skandalın detayları arasında ise, gönderilen çıplak fotoğraflar ve üstsüz girilen havuz dansı da bulunuyordu.

Polis kuvvetlerine 2021 yılında katılan Maegan Hall'ın, yaklaşık 40 bin nüfuslu La Vergne'deki küçük karakolda göreve başlamıştı. Buna göre Hall, görevine başlar başlamaz karakolu skandallar zincirine sürükleyen ilişkilere adım atmıştı. Meslektaşlarına çıplak fotoğraflarının yer aldığı mesajlar gönderen polis, yanı sıra üstsüz girdiği havuzda 'gösteri' yapmıştı.

Haberin Devamı

'HERKES BİLİYORDU'
Amerikan basını o dönemde, Maegan Hall ile ilişkiye girdiği gerekçesiyle kovulan güvenlik güçlerinin; çavuşlar Lewis Powell ve Ty McGowan, polis memuru Juan Lugo ve dedektif Seneca Shields olduğunu yazmıştı. Öte yandan, polisler Patrick Magliocco ve Larry Holladay ise işlerini kaybetmeseler de uzaklaştırma cezası almıştı.

Kadın polisin fazlasıyla alkol aldığı ve psikolojisinin iyi durumda olmadığı da yine basına yansıyan detaylar arasında yer almıştı. Buna göre Maegan Hall, bir defasında boş bir silahı şakağına dayayıp tetiği çekti ve nasıl bir ses çıkardığını duymak istedi.

Yaşananlarla ilgili bir röportaj sırasında Hall şöyle konuştu:

Soruşturma kapsamında skandala karışan bütün polislere dava açıldı, kovulan polisler arasındaki Lewis Powell, Hall'le ilişki yaşadığını reddetti ve meslektaşının çok sayıda partneri olduğunun herkes tarafından bilindiğini ileri sürdü.

Haberin Devamı

DUDAK UÇUKLATAN TAZMİNAT

Bu gelişmelerden aylar sonra ise, Hall ABD basınında yeniden gündem olmuştu. İlişki yaşadığı polislerin kendisini taciz ettiğini öne sürdü ve cinsel anlamda sömürüldüğünü savundu. Öte yandan Hall karakolda, düzenli olarak 'cinsel imalar ve müstehcen davranışlarla dolu' tacizler yaşadığını da anlattı. Mahkeme belgelerinde kayıtlara geçen ifadelerde, olayın su yüzüne çıkmasından sonra Hall'ın intiharın eşiğinden döndüğü ortaya çıktı.

Adalet istediğini belirten Hall'ın davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. 61 sayfalık bir itirafta Hall, ilişki yaşadığı polislerin bir süre sonra 'birbirini kıskandığı' için skandalın patlak verdiğini düşünüyor. Hall, davasını 500 bin dolarlık tazminat karşılığında karara bağladı. İngiliz medyasına göre, yarım milyonluk uzlaşmaya mahkeme masrafları, avukat ücretleri ve şehir sigortası tarafından ödenen masraflar dahil.

Haberin Devamı