Gazete Vatan Logo

İhanete karşı imzalı sözleşme! Dünyayı ikiye böldü

ABD’de bir çift uzak mesafe ilişkilerini sürdürmek için katı kuralları olan bir sözleşme yaptı. İhlal edenin diğerinden davacı olabileceğini içeren sözleşme dünyayı ikiye böldü.

İhanete karşı imzalı sözleşme! Dünyayı ikiye böldü

ABD’nin Teksas eyaletinde Devon Motley ve Geren Gathright çifti ilişkilerini uzak mesafeden sürdürmeleri gerekince sıradışı bir yönteme başvurdu. Bir sözleşme hazırladılar. Buna göre birbirlerinden 2024’ün eylül ayına kadar ayrılamayacak ve kural ihlalinde birbirini dava edebilecekti.

Noter onayı olmayan ve bağlayıcılığı bulunmayan bu sözleşmenin içeriği yayınlanınca tartışma başladı. Bazıları “Güven bağınız yoksa sözleşmeyle de sağlayamazsınız. Söz, kalpten verilir” derken, bazıları da “Bu devirde kimsenin kimsenin vaktini boşa almaması için bu tür sözlerin açıktan taahhüt edilmesi doğru” diyerek çifte destek verdi.

İşte o sözleşmeden bazı maddeler:
Aldatılma ihlali sadece karşı cinsten biriyle cinsel teması değil, mesajlaşma ve telefonlaşmayı da kapsıyor.- İlişkiyi başkalarına şikayet etmek, sevgiliyi kötülemek yasak.- Yaşanan tüm sorunlar söz konusu tarafın dikkatine sunulmak zorunda.- Fiziksel ve duygusal ihmal yasak.  Her gün en az bir kez aranmak şart.- Konum takibi 7/24 açık olmalı.- Gün boyunca sürekli iletişim halinde olunmalı.

Haberin Devamı

Görülen her çağrı cevaplanmalı. Tartışmalar bir çözüm, özür ve sevgi dolu bir şekilde sonuçlanmalı. Birbirine hediye gönderilmeli. Çiftin sözleşmesi milyonlarca kişiye ulaştı. Çift, sözleşme örneğini satışa çıkardı. Araştırmalara göre uzak mesafe ilişkilerinin çoğu, ortalama dört ay sürüyor.