Geri Dön
Personel AlımıSağlık Bakanlığı atama takvimi! 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman?

Sağlık Bakanlığı atama takvimi! 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için son günlere girildi. Adaylar Sağlık Bakanlığı'na 40 bin personel alımı için başvurular başladı. Peki, 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman bitiyor? İşte 40 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı 2021!

Sağlık Bakanlığı atama takvimi! 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı'na 40 bin sağlık personeli alınacağının müjdesini vermişti. Personel alımı başvuruları başladı. Adaylar, 40 bin sağlık personeli alımı başvurularının detaylarını ve branş dağılımını merak ediyor. Peki, 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman bitiyor? İşte 40 bin sağlık personeli alımı branş dağılımı 2021!

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları başladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 40 bin sağlık personeli atamasına ilişkin başvurular 12-16 Kasım tarihleri arasında alınacak.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak.

Kura çekimi ise 2 Aralık'ta yapılacak ve 16 Kasım'da sona erecek Başvuruların değerlendirme sonuçları 24 Kasım'da Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinden ilan edilecek.