Geri Dön

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 85 personel alacak! İşte başvuru şartları!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) duyurdu! 85 personel alınacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, İTÜ’ye büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, antrenör, cankurtaran, sağlık teknikeri, tekniker, teknisyen, temizlik destek personeli, bahçıvan, şoför alınacak. Peki, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İTÜ personel alımı başvuru şartları!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 85 personel alacak! İşte başvuru şartları!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) sözleşmeli personel alacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, İTÜ’ye 85 büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, antrenör, cankurtaran, sağlık teknikeri, tekniker, teknisyen, temizlik destek personeli, bahçıvan, şoför kadrolarında persone alınacak. Peki, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İTÜ personel alımı başvuru şartları!

İTÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan başvuru tarihinden itibaren 15 gün içerisinde İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına yapılacak. Postada oluşan gecikmeler dikkate alınmayacak.

İTÜ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI!

GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak.

c) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

d) 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması,

e) 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans Mezunları için 2020 KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 Puanı esas alınacak.

İSTENEN BELGELER

a) Başvuru Formu (Üniversitemiz www.pdb.itu.edu.tr web sayfasından temin edilebilecektir.)

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi (e-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir.)

c) Nüfus Cüzdanının / Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi,

d) Sağlık durumuna ilişkin yazılı beyan, (Üniversite www.pdb.itu.edu.tr web sayfasından temin edilebilecektir.)

e) Askerlik Durum Belgesi, (Erkekler Adaylar İçin), (e-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir.)

f) 2020 KPSS (B) sonuç belgesi,

g) Adli Sicil Kaydı, (e-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir.)

h) Koruma ve Güvenlik Görevlisi başvuruları için Sağlık Kuruluşlarından (aile hekimliği, sağlık merkezi vb.) boy/kilo durumu gösteren belge getirmesi gerekmektedir.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN