Gazete Vatan Logo

Öğretmen atamaları branş dağılımı 2024 ne zaman açıklanacak? Kabine toplantısı ile öğretmen atama takvimi açıklanacak mı, 2024 öğretmen atama kontenjanları ne zaman belli olur?

2024 Öğretmen atamaları için gözler Kabine Toplantısı’na çevrildi. MEB tarafından açıklanacak olan atama takvimine ilişkin detayların toplantıda belli olacağı konuşuluyor. Söz konusu gelişmelerin ardından 2024 öğretmen atama takvimi belli oldu mu, öğretmen atama kontenjanları açıklandı mı, öğretmen atamaları branş dağılımı ne zaman açıklanacak? Sorularına tek tek yanıt aranmaya başlandı.

Öğretmen atamaları branş dağılımı 2024 ne zaman açıklanacak? Kabine toplantısı ile öğretmen atama takvimi açıklanacak mı, 2024 öğretmen atama kontenjanları ne zaman belli olur?

2024 öğretmen ataması için öğretmen adayları heyecanla MEB duyurusunu bekliyor. MEB öğretmen atama takvimine ilişkin detaylar sorgulanırken bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı'da öğretmen atamalarına ilişkin bir karar gelip gelmeyeceği de merak ediliyor. Peki, 2024 Öğretmen atama takvimi bugün açıklanır mı? Öğretmen atamaları branş dağılımı ve kontenjan açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ AÇIKLANDI MI?

2024 Öğretmen atama takvimi henüz açıklanmadı. Kabine Toplantısı'nda konuya ilişkin bir değerlendirme yapılması bekleniyor.

ÖĞRETMEN ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI VE KONTENJANI BELLİ OLDU MU?

2024 MEB atama takviminin açıklanmasının ardından kontenjan ve branş dağılımının açıklanması bekleniyor.

MEB tarafından geçtiğimiz yıl yapılan 45 bin öğretmen ataması kapsamında en çok alım Sınıf Öğretmenliği branşında yapılmıştı. 7 bin 878 kontenjan'ın ayrıldığı Sınıf Öğretmetliği'nin ardından Rehberlik alanına 3 bin 604, Okul Öncesi Öğretmenliği 3 bin 269, İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2 bin 656, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi için 2 bin 604 kontenjan ayrılmıştı.

Haberin Devamı

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı 16 Nisan Salı günü iki buçuk aylık aranın ardından toplanacak. Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek olan toplantının 15:00'te başlaması bekleniyor.