Geri Dön
MemurSözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru e-devlet ekranı! Öğretmenlik tercih başvuruları nasıl yapılır, tercih başvuruları ne zaman bitecek?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru e-devlet ekranı! Öğretmenlik tercih başvuruları nasıl yapılır, tercih başvuruları ne zaman bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları, 31 Ağustos'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek, atamalar ise 1 Eylül'de gerçekleştirilecek. Peki, Öğretmenlik tercih başvuruları nasıl yapılır? İşte Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru e-devlet ekranı…

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru e-devlet ekranı! Öğretmenlik tercih başvuruları nasıl yapılır, tercih başvuruları ne zaman bitecek?

MEB'in internet sitesinde "2022 Temmuz Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvuruları" duyurusu yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları, 31 Ağustos'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Sözlü sınav sınavdan 60 ve üstü puan alan adaylar tercihlerini yapabilecek. İşte Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru e-devlet ekranı…

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları nasıl yapılır?

Sözlü sınav sınavdan 60 ve üstü puan alan adaylar, tercih başvurularını e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle, e-Devlet sistemi üzerinden yapabilecek.

Adaylar en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Bu şekilde tercihte bulunanların, tercih dışı seçenek olarak, "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum", "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum" seçeneklerinden birinin mutlaka işaretlemesi gerekiyor.

Adayların tercih başvuruları için sistem 31 Ağustos, saat 16.00'a kadar açık olacak, atamalar ise 1 Eylül'de gerçekleştirilecek.

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH BAŞVURU EKRANI