Geri Dön
MemurSözleşmeli öğretmenlik atama takvimi ve 15 öğretmen atama tercih kılavuzu! Sözleşmeli öğretmenlik atamam tercihleri nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi ve 15 öğretmen atama tercih kılavuzu! Sözleşmeli öğretmenlik atamam tercihleri nasıl yapılır?

15 bin sözleşmeli öğretmenlik ataması ile ilgili süreç hakkındaki aramalar devam ediyor. Adaylar sözleşmeli öğretmenlik atama tercihlerinin ne zaman sona ereceğini araştırıyor. 15 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesi MEB'in internet sitesinde yayınlanmıştı. Yayınlanan kontejan dağılımına göre, en çok atama yapılacak branşlar sırasıyla 2 bin 175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve bin 302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri ne zaman sona erecek? İşte 15 bin öğretmen atama takvimi ve 2022 sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları…

Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi ve 15 öğretmen atama tercih kılavuzu! Sözleşmeli öğretmenlik atamam tercihleri nasıl yapılır?

Sözleşmeli öğretmenlik ataması tercihlerinde sona gelindi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmen atama kontenjanları ve branş dağılımı listesi yayınlanmıştı. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri nasıl yapılı, ne zaman sona erecek? Öğretmen atama takvimi ve 2022 öğretmen atama kontenjanları...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için tercih süreci başlayacak. Sözleşmeli öğretmenlik atama tercihleri 21 Ocak ile 26 Ocak tarihleri arasında alınacak. Sonuçları 31 Ocak’ta açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 15 bin sözleşmeli öğretmenlik başvuru sürecini 27 Eylül 2021 tarihinde başlatmıştı. 5 bin öğretmen atama sürecinde sözlü sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının belli olmasının ardından gözler atama tercihlerine çevrildi.

2022 ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin öğretmen alımında ilk kez il bazında atama kontenjanları toplu bir şekilde açıklamadı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

  1. Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.
  2. Kurum tercih başvuruları kişisel e-devlet kullanıcı adı ve şifre kullanmak suretiyle e-devlet sistemi üzerinden alınacak olup adaylar tercih başvurularını onaylatmak üzere herhangi bir ilçe veya il millî eğitim müdürlüğüne gitmeyeceklerdir.
  3. Adayların tercih başvurularına ilişkin kayıtlarını Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59.59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.
  4. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.
  5. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.
  6. Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.
  7. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.
  8. Ön Başvuru aşamasında hangi alana başvuru yapılmışsa Tercih Başvurusu aşamasında o alanda tercih yapılabilecektir.

 

15 ÖĞRETMEN ATAMA TERCİHLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler