Geri Dön
Memurİller arası yer değiştirme başvuru ekranı! MEB öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları başladı mı, nasıl yapılır?

İller arası yer değiştirme başvuru ekranı! MEB öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları başladı mı, nasıl yapılır?

İller arası yer değiştirme başvuruları için aramalar arttı. Milli Eğitim Bakanlığı 4-8 Temmuz tarihleri arasında il içi atama başvurularını almış, 19 Temmuz itibarıyla sonuçları açıklamıştı. Peki, MEB öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları başladı mı, nasıl yapılır?

İller arası yer değiştirme başvuru ekranı! MEB öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları başladı mı, nasıl yapılır?

Öğretmen il içi atama sonuçları sorgulamaları devam ederken, iller arası yer değiştirme tarihleri araştırılıyor. İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak gerçekleştirildi. İşte İller arası yer değiştirme başvuru sürecine ilişkin merak edilenler…

İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME NE ZAMAN?

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 25-29 Temmuz 2022'de saat 16.00'a kadar alınacak. Atamalar 1 Ağustos 2022'de gerçekleşecek. 

Görevden ayrılma işlemi ise 2 Ağustos 2022 itibarıyla yapılacak.

Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirmeler için ise başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 5-11 Ağustos'ta, tercihlerin yapılması ve onay süreci ise 15-19 Ağustos'ta yapılacak. Atamaların ilanı da 23 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

İLLER ARASI ATAMA BAŞVURU DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN!