Geri Dön
Memur30 Ağustos'ta ek ders ödenir mi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ek ders ödemesi yapılacak mı?

30 Ağustos'ta ek ders ödenir mi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ek ders ödemesi yapılacak mı?

30 Ağustos'ta ek ders ödenir mi? Öğretmenler 30 Ağustos Zafer Bayramı yaklaştıkça ek ders ödemesi alıp almayacaklarını sorguluyor. MEB Yönetmeliğine Göre Ek Ders Kararı gereğince Milli Bayram günlerinde ek ders ödemesi yapılıyor. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ek ders ödemesi yapılacak mı?

30 Ağustos'ta ek ders ödenir mi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ek ders ödemesi yapılacak mı?

30 Ağustos'ta ek ders ödemesi yapılıp yapılmayacağı sorgulanıyor. Millî Bayramlarımız; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatildir. MEB Yönetmeliğine Göre Ek Ders Kararı gereğince Milli Bayram günlerinde ek ders ödemesi yapılıyor. Peki, 30 Ağustos’ta ek ders ödenir mi?

30 AĞUSTOS'TA EK DERS ÖDENİR Mİ?

Milli Bayram günlerinde ek ders ödemesi yapılıyor. Ücret Karşılığı Çalışan Öğretmen dışındakilere ise 16. Maddenin B Bendine  göre ek ders ödemesi yapılması gerekmektedir.

MEB YÖNETMELİĞİNE GÖRE EK DERS KARARI 

b) (Değişik: 21/07/2007 tarihli ve 26589 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) İl düzeyinde millî ve mahalli bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahalli bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde (*)(Değişik: 10/05/2008 tarihli ve 26872 sayılı R.G. Yayımlanan BKK ile) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.