Gazete Vatan Logo

Windows 10 için yeni sürüm!

Microsoft eğitim odaklı çıkaracağı Windows 10 S'i duyurdu.

Windows 10 için yeni sürüm!

Microsoft, Windows 10'un yeni bir sürümünü başlattı. Windows 10 S olarak adlandırılan bu yazılım, öncelikli olarak eğitim sektörü için bütçeli bilgisayarlara yönelik geliştirilmiş.

Windows 10 S, düşük donanım gereksinimleri ve daha küçük kurulum boyutu ile düşük uç bilgisayarlarda çalışabilmesi için hızlandırılmış ve daha hızlı çalışacak şekilde tasarlanmış. Oturum açma işlemi, aynı donanımdaki Windows 10 Pro'dan daha hızlı ve önyüklemesi yaklaşık 15 saniye sürüyor.

Okullar ayrıca, bir USB sürücüsü ile birden fazla cihazı yapılandırabilecek. Önceden yapılandırılmış seçenekleri kullanarak, sürücüyü yalnızca bir Windows 10 S sistemine takmak, PC'yi önceden yapılandırılmış ayarlara göre ayarlamasına neden olur.

Ancak Windows 10 S ve Pro arasındaki en büyük farklardan biri, Windows 10 S'in yalnızca Windows Mağazası’ndaki uygulamaları çalıştırmasıdır. Geliştiricilerin mevcut uygulamaları sunması ve kullanıcıların bunları yüklemesi için Windows Mağazası'nı kullanması gerekecek. Her zamanki gibi, Microsoft Store'daki tüm uygulamaları kendi kontrolünde tutacak.
Windows 10 S, bu yaz 189 dolarla başlayan fiyatlarla yeni eğitim bilgisayarlarında görünecek ve Minecraft'a ücretsiz abonelik, Eğitim Sürümü ve Microsoft Teams ile Eğitim için ücretsiz Microsoft Office 365 de dahil olacak. Şu an hakiki Windows Pro bilgisayarları kullanan okullar, Windows 10 S'yi ücretsiz alacaklar.
Kaynak: Teknolojioku

Haberin Devamı