Geri Dön
Bilim ve TeknolojiCloudflare nedir? Cloudflare çöktü mü? 500 internal server error ne demek?

Cloudflare nedir? Cloudflare çöktü mü? 500 internal server error ne demek?

Pek çok web sitesine erişilemiyor. Küresel internet kesintisi nedeniyle dünya genelinde birçok internet sitesinde erişim sorunu yaşandı. İçerik dağıtım ağı Cloudflare çöktü. Peki, Cloudflare nedir? Cloudflare çöktü mü? 500 internal server error ne demek? İşte detaylar…

Cloudflare nedir? Cloudflare çöktü mü? 500 internal server error ne demek?

 Küresel internet kesintisi pek çok web sitesini etkiledi. Web sitelerine erişim sağlanamazken internet kesintisi nedeniyle dünya genelinde birçok internet sitesinde sorun yaşandı. İçerik dağıtım ağı Cloudflare çöktü. Peki, Cloudflare nedir? Cloudflare çöktü mü? 500 internal server error ne demek? İşte detaylar…

CLOUDFLARE NEDİR?

ABD merkezli bir şirket olan CloudFlare; internet güvenliği, DDoS, içerik dağıtımı, alan adı ve sunucu konularında hizmet veriyor.

CLOUDFLARE ÇÖKTÜ MÜ?

İçerik dağıtım ağı Cloudflare çöktü. Bu nedenle dünya genelinde birçok internet sitesinde erişim sorunu yaşandı. Sorunların, web'in çoğuna güç sağlayan bir internet altyapı sağlayıcısı olan Cloudflare'deki aksaklıkların sonucu olduğu ortaya çıktı.

Pek çok site, bilgilerini ve medyalarını kullanıcılara sunmak için şirketin alt yapı araçlarına güveniyor, bu da Cloudflare'deki sorunların hızla, diğer siteleri etkilediği anlamına geliyor. Bu siteleri ziyaret eden kişiler, normal sayfalar yerine hata mesajları gördü.

500 INTERNAL SERVER ERROR HATASI NE?

Şirket web sitesinde "Etkilenen bölgelerdeki Cloudflare sitelerine ulaşmaya çalışan kullancılar 500 sistem hatası gözlemleyecek" dedi.

Hata mesajları alınmasından kısa bir süre sonra Cloudflare, sorunun kaynağını bulduğunu ve bir düzeltme uyguladığını söyledi.