Geri Dön
Bilim ve TeknolojiBayraktar Kızılelma özellikleri neler? Bayraktar Kızılelma savaş uçağı ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Bayraktar Kızılelma özellikleri neler? Bayraktar Kızılelma savaş uçağı ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Bayraktar Kızılelma ilk kez Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te sergileniyor. İnsansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma özellikleri de merak ediliyor. Peki, Kızılelma nedir, ne demektir? Bayraktar Kızılelma teknik özellikleri neler? İşte Bayraktar Kızılelma savaş uçağı ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Bayraktar Kızılelma özellikleri neler? Bayraktar Kızılelma savaş uçağı ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Baykar Teknoloji tarafından tasarım ve geliştirme çalışmaları tamamlanan insansız savaş uçağı 'Bayraktar Kızılelma TEKNOFEST KARADENİZ'de ilk kez sergileniyor.

KIZILELMA NEDİR?

Osmanlılarca, Hıristiyan dünyasının merkezi olan Roma’daki kilisenin kızıl bakırdan kubbesi anıştırılarak, ulaşılacak, ele geçirilecek en uzak ve en son coğrafi uç, nokta anlamında Roma ve Viyana kentlerine verilen simgesel addır.

BAYRAKTAR KIZILELMA TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilme çalışmaları devam eden muharip insansız uçak sistemi BAYRAKTAR KIZILELMA (MİUS), geleceğin muharebe konseptine yön veriyor. Baykar tarafından geliştirilen ve dünyada oyunu değiştiren Bayraktar İHA/SİHA’ların tecrübesiyle yola çıkılarak geliştirme çalışmaları yürütülen muharip insansız uçak sistemi, geleceğin teknolojileriyle donatılarak hizmet edecek. Agresif manevralarla hava-hava muharebesi icra edebilecek olan BAYRAKTAR KIZILELMA (MİUS), düşük radar kesitiyle güvenlik güçleri için güç çarpanı olacak. Kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip olacak olan BAYRAKTAR KIZILELMA (MİUS), gövde içinde taşıyacağı mühimmatları ile belirlenen hedeflere taarruz gerçekleştirebilecek.

Bayraktar Kızılelma özellikleri neler Bayraktar Kızılelma savaş uçağı ile ilgili bilmeniz gerekenler

TEMEL UÇUŞ PERFORMANS KRİTERLERİ

500 Nm Görev Yarı Çapı

35.000 Feet Operasyonel İrtifa

5 Saat Havada Kalış Süresi

6 Ton Maksimum Kalkış Ağırlığı

0.6 Mach Seyir Hızı

1500 Kilogram Faydalı Yük Kapasitesi

Gelişmiş Özellikler

Otomatik İniş ve Kalkış

Düşük Görünürlük

Yüksek Manevra Kabiliyeti

Görüş Hattı ve Görüş Hattı Ötesi Haberleşme

Kısa Pistli Uçak Gemilerinden Kalkış ve İniş Kabiliyeti

AESA Radar İle Yüksek Durumsal Farkındalık