Geri Dön
YaşamŞişli'de taksi ücreti tartışması kanlı bitti

Şişli'de taksi ücreti tartışması kanlı bitti

Şişli'de taksimetreye itiraz eden müşteriyle ticari taksi sürücüsü arasındaki tartışma kanlı bitti. Silahını çeken müşteri sürücüye kurşun yağdırdı

Küçükçekmece'den 34 TJY 56 plakalı ticari taksisiyle müşteri alan Engin Çaylı (28), müşterinin isteği üzerine Şişli'ye doğru yola çıktı.

Fulya Bayırı Caddesi üzerinde inmek isteyen müşteri, 58 liralık taksimetre ücretine itiraz etti. Çaylı ve arka koltukta oturan müşteri arasında tartışma yaşandı. Müşteri bir anda üzerinde taşıdığı silahı çekerek sürücü Engin Çaylı' ya ateş etmeye başladı. Silahtan çıkan kurşunlarla bacağı ve kolundan yaralanan ticari taksi sürücüsü çevredeki vatandaşlar tarafından çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Silahlı müşteri ise olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri ticari taksi ve olay yerinde inceleme çalışmaları yaptı.

Çaylı'nın tedavi gördüğü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bekleyen arkadaş ve meslektaşları olaya tepki gösterdi. Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Lütfü Kaya, kabinli araç istediklerini belirterek ‘Arkadaşımız Sefaköy'den müşteri alıyor ve Şişli'ye getiriyor. Müşteri 58 liralık ücrete itiraz ediyor ve silahını çekip arkadaşımızı vuruyor. Biz bu yaşananlardan bıktık. Bu sorunun çözümü panik butonları değil, kabinli araçlardır' şeklinde konuştu.

Nakliyat – İş Şoförler Temsilcisi Hüseyin Evcimen ise çalıştıkları araçların yasalara uygun olmadığını belirterek ‘ 1 milyon 750 bin liraya plaka alanlar 100 bin liralık kabinli araç almıyorlar. Bu teneke gibi arabalarda çalışıyoruz. Şoförün canı paradan kıymetsiz değildir. Şoförler ölüyor' dedi.

Olayın yaşandığı ticari taksinin içerisindeki kanlar ve kurşun delikleri dikkati çekti. Polisin olayla ilgili soruşturması sürerken, Çaylı' nın tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.