Geri Dön
YaşamFırtına ne zaman bitecek? Fırtına takvimi 2021!

Fırtına ne zaman bitecek? Fırtına takvimi 2021!

Türkiye genelinde şiddetli rüzgar etkisini sürdüyor. Meteoroloji, 17 ili turuncu, 35 ili de sarı kod ile uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre dün akşam saatlerinde Trakya’nın batı kesimleri, Antalya, Isparta, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde etkili olan sağanak yağış bugün akşam saatlerine kadar Marmara, Kıyı Ege ve Ege’nin kuzey kesimleri, Batı Karadeniz kıyıları ile Antalya ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Peki, Fırtına ne zaman bitecek? İşte Fırtına takvimi 2021…

Fırtına ne zaman bitecek? Fırtına takvimi 2021!

Meteoroloji'nin son hava tahminlerine göre yurt genelinde şiddetli rüzgar etkili oluyor. Yer yer fırtınanın etkili olacağı bölgelerde vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi. Şiddetli rüzgarın etkili olması beklenen 17 il için turuncu uyarı, 35 il için sarı uyarı yapıldı. Peki, Fırtına ne zaman bitecek? Fırtına takvimi 2021!

FIRTINA NE ZAMAN BİTECEK?

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün sabah saatlerinden sonra Marmara'nın batısından itibaren görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, gece saatlerine kadar Marmara bölge genelinde, Salı (30.11.2021) günü sabah saatlerine kadar İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Rüzgarın güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, bugün  sabah ilk saatlerden itibaren yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz'de kuvvetli ve fırtına (50-80km/sa), Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'in batısında kuvvetli ve tam fırtına (70-110 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

AKOM'DAN UYARI

İstanbul'da bugün beklenen fırtınanın hızının 100 kilometreye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. AKOM'dan yapılan uyarıya göre İstanbul'da bugün lodosun etkisini artırması, fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreye ulaşması bekleniyor.

Fırtına nedeniyle hava, deniz ve kara ulaşımında aksama yaşanabilir.

Ayrıca çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba zehirlenmelerine karşı da dikkatli olunması gerekiyor. Fırtınayla birlikte kuvvetli sağanak geçişleri tahmin ediliyor.

Olumsuz hava koşulları salı akşam saatlerine kadar devam edecek.

 FIRTINA TAKVİMİ 2021

Fırtına ne zaman bitecek Fırtına takvimi 2021