Gazete Vatan Logo

‘Çocukların Festivali’ 5-6-7 Mayıs’ta

‘Çocukların Festivali’ bu sene beşinci kez 5-6-7 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM ev sahipliğinde İstanbul ve deprem bölgesindeki çocuklar için kapılarını aralıyor.

‘Çocukların Festivali’ 5-6-7 Mayıs’ta

Festivalde çocuklar için konser, tiyatro, sanat atölyeleri başta olmak üzere 50’den fazla etkinlik yer alıyor. Çizgi filmlerden çıkıp gelen çok sevilen Meet and Greet karakterlerinin danslarıyla çocuklarıyla karşılayacağı festivalde; kortej, akrobasi gösterileri, şovlar, orkestra dinletileri, graffiti, dans deneyimi, fotoğraf alanları, Sihirbaz Okulu, çizgi film kahramanları da çocukları bekliyor.

Festival sanatçılarla çocukları atölyelerde bir araya getirecek. Resim tutkunu çocuklar Yiğit Yazıcı ve Mehmet Sinan Kuran’la birlikte hayallerini çizgiler ve renklerle tuvale aktarırken, Dans Fabrika ve Ömer Yeşilbaş’la birlikte duygularını dansla anlatacak. Seramik mezunu olan oyuncu Yağmur Tanrısevsin de festivalde depremzede çocuklar yararına seramik atölyesi düzenleyecek.

0-13 yaş arası tüm çocukları ve ebeveynleri hem de öğretici bir çok sanat, bilim ve eğlencesiyle buluşturmayı hedefleyen festivalin direktörü ve Zest Projects Kurucusu Tomru Dereköylü ‘’Şu an İstanbul’da 19 bin 200 çocuk var. İstanbul Valiliği koordinasyonuyla birlikte festivalin ilk günü sadece depremzede çocuklarımızı ve ailelerini festivalde ağırlayacağız. 6-7 Mayıs tarihlerinde bilet satışından elde edilen gelirle de deprem bölgesinde oyun parkları inşa edeceğiz. Aynı zamanda yine gelirimizin bir bölümünü her yıl olduğu gibi bu yıl da Tohum Otizm Vakfı’yla paylaşacağız’’ diye konuştu.