Geri Dön

353 Alan Kodu Nereye Ait? +353 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?

Şehirlerin olduğu kadar ülkelerinde birçok özellikleri olduğu bilinir. Bu özelliklerden biriside alan kodu şeklindedir. Doğal olarak ülkelerin telefon numaralarının başında alan kodu olduğu görülmektedir. Bu alan kodları sayesinde arama yapılıp alındığı görülmektedir. Tabi alan kodlarının ne şekilde olacağı önceden belirlenmiştir. Böylelikle karmaşıklık yaşama şansı ortadan kalkmaktadır.

353 Alan Kodu Nereye Ait? +353 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?

Alan Kodu Ne İçin Kullanılmaktadır? 

Alan kodunu kullanma amacı aramayı doğru olarak yapmak şeklinde bilinir. Yani arama yapılırken numaraya alan kodu ekleyerek hareket edilmesi gerekir. Bunun yanında alan kodu olduğu için aramalar daha rahat bir şekilde yapılmaktadır. 

Alan kodunun önceden net olarak ifade edildiği görülmektedir. Hem ülkelere hem de şehirlere net olarak alan kodları verildiği bilinmektedir. Bu şekilde birisi sizi aradığı zaman bunun hangi şehre veya ülkeye ait olduğunu bulabilirsiniz. 

353 Alan Kodu Nereye Ait? 

353 alan kodunun yer aldığı ülkeyi bilmek zor değildir. Bu ülkenin adı ise İrlanda olarak bilinmektedir. Yani İrlanda için geçerli olan ülkenin İrlanda olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında 353 alan kodunu başka hiçbir ülkede görme şansı yoktur. Bundan dolayı İrlanda'ya ait alan kodunun 353 olduğunu söyleyebiliriz. 

+353 İle Başlayan Numara Hangi Ülkeden Arıyor?

+353 ile başlayan numaranın aradığı ülke olarak İrlanda karşımıza çıkmaktadır. İrlanda'nın alan kodunu 353 ile akılda tutmak gerekir. Ayrıca alan kodunun kalıcı olarak o ülkeye verildiğini unutmamak gerekir. 

353 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait? 

353 alan kodundan arama almış olan birçok kişi bulunabilir. Bu alan koduna göre karşımıza çıkan ülkenin ise İrlanda olduğu görülmektedir. Telefona gelen bir aramada en başta alan kodu olarak 353 yazdığı zaman İrlanda olduğunu bilmek gerekiyor. Ülkemize dışından olan 353 alan kodu İrlanda ülkesine ait olarak akıllarda kalmalıdır.