Gazete Vatan Logo

31 gün sonra mucize! Enkaz altından bir kedi sağ kurtarıldı

Gaziantep'ten 31 gün sonra mucize kurtuluş haberi geldi. İslahiye ilçesinde 'Kivi' isimli kedi enkazın altından kurtarıldı.

31 gün sonra mucize! Enkaz altından bir kedi sağ kurtarıldı

Gaziantep'in İslahiye ilçesi, asrın felaketinden en çok etkilenen yerlerden biri. Depremden sağ çıkan Cankaya ailesinin evleri yıkıldı. "Kivi" isimli kedileri ise enkaz altında kaldı.

"Harfiyatın altında öldü sandım"

TRT Haber'de yer alan habere göre; 55 yaşındaki depremzede Meryem Cankaya , "Evim gitti depremde eşyalarım gitti ben sandım ki harfiyatın altında öldü. İŞKUR'da çalışıyorum, çalıştığım bütün ekiplere resmini verdim, kimi gördüysem tarif ettim" dedi.

"3 polisle beraber aldık"

31 gün sonra çok sevdiği can dostuna kavuşan Cankaya, yaşadıklarını anlattı:

31 gün sonra mucize Enkaz altından bir kedi sağ kurtarıldı

"Enkazın altından polislerle beraber aldık. 3 tane polisle beraber hatta onlar bana dedi ki abla gitme düşersin. Ölsem bile yine alırım dedim. 1 milyonluk evim gitti, 500 bin liralık eşyam gitti, kedim bana geldi ya hiçbiri umurumda değil, bu Allah'ın bir mucizesi. Ben yine çalışır yine yaparım, şükür ki bir can kurtuldu."

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde Gaziantep'in İslahiye ilçesinde enkaz altında kalan kivi 31 gün sonra canlı olarak çıkarıldı, şimdi emin ellerde. 9 kilo veren Kivi’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haberin Devamı