Geri Dön

23 Nisan otobüsler bedava mı? 23 Nisan Cumartesi günü toplu taşıma (otobüs, metro, metrobüs tramvay, ücretsiz mi, İETT çalışıyor mu?

23 Nisan otobüs bedava mı, 23 Nisan 2022 İETT ücretsiz mi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak resmi tatil olarak sayılıyor. 23 Nisan’ın tatil olmasıyla aileler şehir içinde gezintiye çıkmak için toplu taşıma seferlerinin ücretsiz olup olmadığını sorguluyor. Tatili fırsat bilerek ailesiyle birlikte İstanbul'da gezintiye çıkmak isteyenler 23 Nisan'da İETT otobüs seferlerinin ücretsiz olup olmadığını araştırıyor. Peki, 23 Nisan İETT ücretsiz mi, herkese mi sadece çocuklara mı ücretsiz? 23 Nisan İETT çalışıyor mı?

23 Nisan otobüsler bedava mı? 23 Nisan Cumartesi günü toplu taşıma (otobüs, metro, metrobüs tramvay, ücretsiz mi, İETT çalışıyor mu?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yarın büyük bir coşkuyla kutlanacak. İstanbullular ise tatili fırsat bilip, çocuklarını gezdirecek. Yıllardır koronavirüs gölgesinde geçen 23 Nisan uzun bir aradan sonra kısıtlamalar dışında kutlanacak. Şehir içinde gezintiye çıkmak için plan yapacaklar ise İETT otobüs, metrobüs, metro ve Marmaray seferlerinin ücretsiz olup olmadığını sorguluyor.

23 Nisan otobüsler bedava mı, 23 Nisan 2022 İETT ücretsiz mi?

İstanbul'da 23 Nisan 2022 Cumartesi günü toplu taşıma araçları vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek.

İBB'den yapılan açıklamada," 23 Nisan 2022 Cumartesi günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan İETT, Metro, Füniküler, Tramvay, Şehir Hatları Vapurları ve toplu ulaşıma entegre Özel Deniz Motorları'na ulaşım ücretsiz olacaktır. Tüm İstanbullular, toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir." ifadelerine yer verildi.