Gazete Vatan Logo
Kasımpaşa SporKasımpaşa'da Selçuk İnan dönemi başladı! "Beni daha da cesaretlendiren, teşvik eden Fatih hocam oldu"

Kasımpaşa'da Selçuk İnan dönemi başladı! "Beni daha da cesaretlendiren, teşvik eden Fatih hocam oldu"

Şenol Can ile yollarını ayıran Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa Galatasaray'ın eski futbolcusu ve antrenörü Selçuk İnan ile anlaşmaya vardı.

Kasımpaşa'da Selçuk İnan dönemi başladı! "Beni daha da cesaretlendiren, teşvik eden Fatih hocam oldu"

Kasımpaşa'nın yeni teknik direktörü olan Selçuk inan, imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Selçuk İnan yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 1 yıldır Galatasaray'dan ayrıldım. Fatih Terim'e çok büyük teşekkür borçluyum. Bu mesleği zaten yapmak istiyordum. Beni daha da cesaretlendiren, teşvik eden Fatih hocam oldu. Ona da çok teşekkür etmek istiyorum." dedi.

Tüm çalıştığı hocalarla iletişim halinde olduğunu söyleyen İnan, "Bir senedir bütün hocalarımla iletişim halindeyim. Oynadığım bütün takımlarda neredeyse kaptanlık yaptım. Çalıştığım bütün hocalarla iyi bir iletişimim vardı. Kafamda oluşturduğum bir prensip ve oyun anlayışı her zaman vardı. Oyunculuk döneminde de vardı. Bunların hepsini mix yapıp bana uyacağını düşündüğüm tüm fikirleri saklıyorum ve bana yardımcı olacağına inanıyorum." açıklamasını yaptı.

Fatih Terim'i örnek aldığını söyleyen genç çalıştırıcı, "İdol olarak isim vermek istemem. Her zaman değişiyor futbol. 3 sene önce çok beğendiğim biri şimdi değişiyor. Başarılarını iyi anlamda kıskandığım. Başarılarını tekrar etmek istediğim tek bir isim var o da Fatih Terim." şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Selçuk İnan son olarak, "Birçok önemli maçlara çıktı. Onlara karşı çok iyi rekabet içindeydik. Yeni nesil teknik direktör revaçta ama bu demek değildir ki önceki teknik adamlar geride kaldı. Biz onlardan feyz alıyoruz. Yeni nesil teknik adamın şöyle bir avantajı var; nesil değişiyor. Bunları takip etmekte biraz avantajımız olabilir. Çok önemli bir ekibimiz var. Uzun zamandır beraber futbol konuştuğum iyi insanlar. Çok güzel bir kurumsal yapı var. Gerçekten böylesine önemli projelerin olması ve futbola bu kadar yatırım yapılması beni şaşırttı. Heyecanlı yeni ve istekli bir ekip oluşturduk. Hepsi kendi dalında başarılı, bilgili ve önemli hocalar." ifadelerini kullandı.

Serkan Reçber: "Hocanın hedefleri bizimle uyuyordu"

Kasımpaşa Kulübü Üst Yöneticisi Serkan Reçber, teknik direktör Selçuk İnan ile hedeflerinin ve felsefelerinin uyuştuğunu aktardı.

Teknik direktör Şenol Can ile yollarını ayırdıktan sonra bu göreve isimler aradıklarını ve görüşmeler gerçekleştirdiklerini anlatan Reçber, şunları kaydetti:

Haberin Devamı

"Kulüp hedeflerimiz ve prensipler doğrultusunda hocalarımızla görüştük. Selçuk hocamızla yaptığımız konuşmalar sonucunda felsefesinin bizimle uyumlu olduğunu, hedeflerinin bizimle uyumlu olduğunu gördük. Hocanın çok önemli bir kariyeri vardı. Taraflı tarafsız ülkemizde taktir edilen bir isim. Bu durumlar kolay karar vermemize neden oldu. Son 2 sene Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birinde, en önemli hocalarından birinin yardımcılığını yapması önemliydi. Futbolcu kardeşlerimizin futbolu bıraktıktan sonra bir hedefi olması gerektiğini düşünenlerdenim."

Kasımpaşada Selçuk İnan dönemi başladı Beni daha da cesaretlendiren, teşvik eden Fatih hocam oldu