Gazete Vatan Logo
FenerbahçeAykut Kocaman, İsmail Kartal, Volkan Demirel... İşte 3 hocanın artıları ve eksileri

Aykut Kocaman, İsmail Kartal, Volkan Demirel... İşte 3 hocanın artıları ve eksileri

Jorge Jesus'la yolların ayrılmasından sonra 3 yerli teknik adamı gündemine alan Fenerbahçe'de Aykut Kocaman, İsmail Kartal ve Volkan Demirel'in artı-eksi yönleri oldukça dikkat çekti.

Aykut Kocaman, İsmail Kartal, Volkan Demirel... İşte 3 hocanın artıları ve eksileri

Sarı-lacivertli takımın yeni teknik direktörünün artık açıklanması bekleniyor. Haziran ayının son haftasında yeni sezon hazırlıklarına başlayacak Fenerbahçe’de birkaç gün içerisinde somut adımların atılması planlanıyor.

Başkan Ali Koç’un da ‘Türk hoca’ ve ‘Camianın evladı’ tarifleri sonrası alternatifler netleşti. Volkan Demirel ve İsmail Kartal isimleri ağır basarken Aykut Kocaman da doğal bir alternatif olarak dikkat çekti.

Emre Belözoğlu, yeni sezonda Başakşehir’de devam edecek. Ersun Yanal’a dair de herhangi bir planın bulunmadığı biliniyor. Bu sebepten dolayı Fenerbahçe camiasında Volkan Demirel, İsmail Kartal ve Aykut Kocaman isimleri ön plana alındı. Sarı-lacivertli camiada bu isimler mercek altına alınmaya başlandı, artı ve eksileri masaya yatırıldı. Özellikle Samandıra’da liderliği yapacak ismin kim olacağı büyük bir merak konusu oldu.

VOLKAN DEMİREL

Artıları

Futbolculuğu Fenerbahçe’de geçti. Yardımcı antrenörlüğe Fenerbahçe’de başladı. Son 2 şampiyonlukta kaptalardandı. Oyuncuyken derbilerde çok başarılıydı. Samandıra’yı tanıyor. Arda, Emre Mor ve Ferdi gibi yıldızlar başta olmak üzere takımdaki birçok isimle daha önce çalıştı.

Haberin Devamı

Eksileri

Hoca olarak lig kariyerinde 37 maç yönetti ve kupa kazanmadı. Derbi ve Avrupa kupalarında hiç maça çıkmadı. Büyük yıldız yönetimi ve şampiyonluk yarışında nasıl reaksiyon vereceği bilinmiyor.

İSMAİL KARTAL

Artıları

Fenerbahçe’de futbolculuk, altyapı hocalığı, yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük görevlerinde bulundu, 20 seneden fazla kulübe hizmet etti. Son döneminde oynattığı oyun ve topladığı puanlarla takdir topladı. Mevcut kadroda birçok isimle yakın bir dönemde çalıştı. Samandıra’ya hakim. 3 Temmuz süreci ve 4 Nisan 2015’teki otobüs kurşunlanmasındaki süreçleri yönetti. Son 2 şampiyonlukta yardımcı hocaydı.

Eksileri

Avrupa kupalarındaki performansı eksi not aldı. Daha önce Fenerbahçe’nin başındaki iki dönemde de hiç transfer yapmadı. Diego ve Mesut Özil gibi yıldızlarla anlaşamamıştı. Kariyerinde hiç Süper Lig şampiyonluğu yok. Taraftarların bir kısmı çekimser.

Haberin Devamı

AYKUT KOCAMAN

Artıları

Kulüpte hem futbolcu hem de teknik adam olarak şampiyon oldu. Avrupa Ligi’nde yarı final oynattı. 3 Temmuz sürecinin lideriydi, tarihe geçti. 5 yıl önce kurduğu kadro bugün dahi takdir ediliyor. Samandıra’yı çok iyi biliyor.

Eksileri

Oynattığı futbol bazı taraftarlar tarafından benimsenmiyor. Ali Koç ile arasındaki mesafeli iletişim biliniyor. Alex de Souza konusu hala bile konuşuluyor. Bir süredir başarıdan uzak kaldı ve son dönemde çalışmadı. (Skorer)

Aykut Kocaman, İsmail Kartal, Volkan Demirel... İşte 3 hocanın artıları ve eksileri