Geri Dön
BeşiktaşResmi belgeler dışında mail ve whats App yazışmaları delil olacak

Resmi belgeler dışında mail ve whats App yazışmaları delil olacak

Ara transfer döneminin en çok konuşulan konusu Onur Bulut oldu. Tecrübeli futbolcunun 8 Şubat'ta Beşiktaş'la sözleşme imzalaması iki kulüp arasında kriz yarattı. Yılan hikayesine dönen transferle ilgili detaylara ulaşıldı.

Resmi belgeler dışında mail ve whats App yazışmaları delil olacak

Beşiktaş'la Kayserispor arasında Onur Bulut'un transferi konusunda anlaşmazlık yaşanıyor... Sarı-kırmızılı kulübün ardından 8 Şubat'ta siyah-beyazlı kulübe imza atan 28 yaşındaki futbolcu da sosyal medya hesabından açıklama yayımladı.

'SÖZLEŞME İMZALAMAMIN NEDENİ ÇIKIŞ MADDESİ'

Onur Bulut yaptığı açıklamada özetle şu ifadeleri kullandı: "Sözleşmemi 3 yıl uzatmamın tek nedeni, transfer döneminde 06.02.2023 tarihinden sonra "1M Euro çıkış maddesi❞ ödenmesi halinde sözleşmenin kendiliğinden sona ereceğinin Kayserispor tarafından bir "Protokol" ile taahhüt edilmesidir. Bu taahhüt doğrultusunda aynı gün ve birlikte hem ilgili çıkış maddesinin taahhüt edildiği Protokol hem de uzatma sözleşmesi imzalanması hususunda mutabık kalınarak her iki sözleşme de imza edilmiştir. İşbu iki sözleşmenin de imza edilmesi ve 06.02.2023 tarihinden sonra, sözleşmede kararlaştırılmış bulunan çıkış bedelinin ödenmesi halinde serbest kalacağımın açık kararlaştırılmış olmasına rağmen anlam veremediğim bir şekilde Kayserispor tarafından 3.5M Euro+KDV tutarında transfer bedeli talep edilmiştir. Sonrasında ise "çıkış bedeli” olarak Kayserispor ile yazılı olarak kararlaştırılan tutarın ödenmesiyle sözleşmemi tek taraflı olarak feshederek yeni kulübüm Beşiktaş ile sözleşme imzalamış bulunmaktayım.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Gelinen bu süreçte, Kayserispor'un yöneticileri ve idarecileri çeşitli basın/yayın organlarına vermiş olduğu açıklamalarda, Kayserispor Başkanı'nın “çıkış maddesi" bulunan sözleşmeyi imza etmediğini onun yerine diğer yöneticilerin bu sözleşmeyi imza ettiğini ve aynı zamanda Onur Bulut'u tabiri caiz ise "idare etmek", "sakinleştirmek" için öylesine imza atıldığı gibi açıklamalar yapıldığını görmüş bulunmaktayım. Sayın Kamuoyunun ve tüm spor severlerinin de takdir edeceği üzere hiçbir sporcu, ayni anda ve aynı odada karşılıklı olarak imza edilen iki ayrı sözleşmeye imza atan yöneticilerden herhangi birinin, sözleşmelerin hangisine gerçek imza hangisine sahte veyahut "öylesine" imza ile imza attığı ya da buna tenezzül edebileceğini tahmin edemez. Saygıdeğer Kayserispor Camiasını tenzih ederek, Kayserispor yöneticilerinin açıkça beni aldatmak ve mevcut sporcusu üzerinden haksız menfaat elde etmek üzerine planlanan bu eylemlerinin hukuk ve adalet önünde herhangi bir karşılığı olmayacağını temenni ederek, bu eylemlerin içinde bulunan tüm ilgililer hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı saygıyla belirtmek isterim."

TRANSFERLE İLGİLİ DETAYLARA ULAŞILDI

Onur Bulut olayı yılan hikayesine döndü. Ancak Skorer, bu transferle ilgili detayları ortaya çıkardı. İki cephe de kendileri yönünden haklılığını savunurken, küçük detaylar bu durumu çözüme kavuşturacak. Tabii burada herkesin gözünden kaçan detay; futbolcunun yaptığı üç yıllık sözleşme ile içinde serbest kalma maddesinin bulunduğu protokol... Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderilen sözleşmede Başkan Ali Çamlı'nın imzasıyla uzatıldığı belirtildi. Buna iki taraf da itiraz etmedi.

250 BİN EURO DÜŞÜRMESİ MERAK KONUSU

Ancak yapılan protokolde, çok ciddi bir madde bulunuyordu. Bu da, Onur Bulut'un serbest kalma maddesinin 1 milyon euro olması... Kayserispor'un, bu protokol öncesinde Beşiktaş'tan 1 milyon 250 bin euroluk bir teklif alırken, neden 250 bin euro düşürmesi de futbol kamuoyunda merak konusu oldu.
Ancak protokolde sadece bir yöneticinin imzasının bulunması, Kayserispor'un en büyük kozu oldu. Sarı-kırmızılılar, tek imzalı bir protokolün kendileri için bağlayıcı olmadığını iddia etti.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Gerek Kayserispor gerekse Onur Bulut cephesi bundan sonra hakkını Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda arayacak. Futbolcu kanadı, resmi belgeler dışında mail ve whats App yazışmalarını da delil olarak sunacağı ifade edildi. Beşiktaş'ın da Onur'un kefili gibi yer alacağı, olası bir tazminat durumunda bunu karşılayacağı öğrenildi. Kayserispor'un ise Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin hiç haber vermeden gerçekleştirdiği bu olaya içerledikleri, "En azından bir telefon edebilirdi. Bu kadar uzamazdı" diye sitem ettikleri öğrenildi. (Skorer)

Resmi belgeler dışında mail ve whats App yazışmaları delil olacak