Gazete Vatan Logo
FenerbahçeFeghouli defteri kapandı

Feghouli defteri kapandı

Valencia Kulübü, Sofiane Feghouli'yi Fenerbahçe'ye satmayacaklarını duyurdu.

Feghouli defteri kapandı

Valencia Kulübü yönetiminin dün gece yaptığı toplantıda Cezayirli milli futbolcu ile devam etme kararı çıktı. Feghouli'nin menajerini tesislere çağıran yönetim, bu oyuncu için yeni bir teklif getirdi. Teklifte İspanyol kulübünün bu oyuncunun alacağı ücreti yukarıya çektiği belirtiliyor. Tarafların anlaşması halinde Sofiane Feghouli'nin Fenerbahçe forması giymesi imkansız hale gelecek.

Bu gelişmede teknik direktör Nuno Espirito Santo'nun büyük rol oynadığı vurgulandı. Nuno, basına yaptığı açıklamada Feghoul'nin takımda kalması için yönetimle görüşbirliğine vardığını söyledi. Cezayirli oyuncunun kendilerinin halen sözleşmeli futbolcusu olduğunu hatırlatan Portekizli teknik adam, Şampiyonlar Ligi grup maçlarına kaldıklarını ve Soso'ya ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Valencia hocası Nuno, kulübün bu futbolcunun menajerini tekrar görüşmelere çağırdığını da doğrulayarak, "Taraflar anlaşmak üzere. Görüşmeler ciddi bir şekilde ilerliyor. Onu takımda görmek istediğimi belirttim. Bizden ayrılacağına ihtimal bile vermek istemiyorum" sözleri etti.

Bu arada Sofiane Feghouli'nin takımdan ayrılma olasılığına karşın Valencia'nın Real Madrid'de oynayan ve aynı kulvar oyuncusu olan Denis Cheryshev ile kiralık olarak anlaşmaya vardığı ortaya çıktı. Kulübün son dakika pürüzünü gidermek için Cheryshev'e imza attırdığı ileri sürüldü.