Geri Dön
OtomobilRenault Trucks yeni EVO serisi ile pazarda büyüyecek

Renault Trucks yeni EVO serisi ile pazarda büyüyecek

Renault Trucks yeni EVO serisi ile pazar payını artırmayı hedefliyor. Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine yaptığı açıklamada, "2022’nin ilk dört ayında 16 ton pazarında yüzde 8,9’luk bir düşüş gözlemlenirken biz pazar payımızı yüzde %7’den 10’a çıkardık. Pandemi sonrasında halen araç tedarikinde güçlükler yaşansa da pazar payımızdaki bu artışı nispeten yeni EVO serimizin kazandığı takdire bağlayabiliriz." dedi.

Renault Trucks yeni EVO serisi ile pazarda büyüyecek

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine 2022 yılının başından bu yana 6 ton, 16 ton ve üzeri araç segmenti satışlarında daralma olduğunu belirtti. Segmentlere bağlı olarak yaklaşık yüzde 3’e varan düşüşlerin gözlemlendiği söyleyen Delephine şöyle devam etti:
"2022’nin ilk dört ayında 16 ton pazarında yüzde 8,9’luk bir düşüş gözlemlenirken biz pazar payımızı yüzde %7’den 10’a çıkardık. Pandemi sonrasında halen araç tedarikinde güçlükler yaşansa da pazar payımızdaki bu artışı nispeten yeni EVO serimizin kazandığı takdire bağlayabiliriz. Son zamanlarda EVO serisini tercih ettiklerini için yatırımları bu yönde planlayan çok fazla iş ortağımız oldu"

BAĞLANTILI ARAÇ

Renault Trucks EVO serisinin özellikle uluslararası lojistikçiler tarafından tercih edildiğini kaydeden Delepine ,"Tüm sektörler gibi lojistik alanı da dinamik gelişmeler yaşıyor ve Renault Trucks olarak lojistik filolarının ihtiyaçlarını beklentilerin üzerinde karşılayabilecek gerekli araçlara ve bilgi birikimine sahibiz. Araçlarımızın yakıt tasarrufundaki iddiasını EVO serimiz ile bir adım öteye taşıyoruz. EVO serimiz, bağlantılı hizmetler, optifleet ve servis sözleşmeleri gibi ürün ve nakliye çözümlerinin verimliliği, tasarım ve konfor yenilikleri ile yine düşük toplam sahip olma maliyeti sağlayan iddialı araçlar” diye konuştu.