Gazete Vatan Logo
TelevizyonGönül Dağı yeni sezon ne zaman? Gönül Dağı yeni sezonda neler olacak? Gönül Dağı hikayesi ne?

Gönül Dağı yeni sezon ne zaman? Gönül Dağı yeni sezonda neler olacak? Gönül Dağı hikayesi ne?

Ekranların sevilen dizilerinden Gönül Dağı sezon finaliyle ekranlara kısa bir ara verdi. Gönül Dağı dizisinin sezon finalinde başrol Dilek karakterinin ölümü dizinin akıbetinin ne olacağı konusunda izleyicileri meraklandırdı. Dizide Dilek karakterine hayat veren ve bir süredir Gülsim Ali, senaryoda hikayesinin azalması ve Sivrihisar'da çekilen setin kendisini yorması nedeniyle diziden ayrıldığı iddialarına yanıt verdi. Dizinin 3. Sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı da merak konusu oldu. Peki, Gönül Dağı yeni sezon ne zaman? Gönül Dağı yeni sezonda neler olacak? Gönül Dağı hikayesi ne? İşte detaylar…

Gönül Dağı yeni sezon ne zaman? Gönül Dağı yeni sezonda neler olacak? Gönül Dağı hikayesi ne?

Televizyon ekranlarının en çok izlenen yapımlarından olan Gönül Dağı dizisi 28 Mayıs2ta yayınlanan sezon finaliyle ekranlara mola verdi. Dizinin sezon finalinde Dilek karakterinin ölümü izleyiciyi üzerken yeni sezonun ne zaman başlayacağı da merak konusu oldu. Dizide Dilek karakterine hayat veren Gülsim Ali’nin diziden ayrılması dizinin akıbeti konusunda izleyenleri meraklandırdı. Peki, Gönül Dağı yeni sezon ne zaman? Gönül Dağı yeni sezonda neler olacak? Gönül Dağı hikayesi ne? İşte detaylar…

GÖNÜL DAĞI YENİ SEZON NE ZAMAN?

17 Ekim 2020 de yayın hayatına başlayan Gönül Dağı dizisi 28 Mayıs 2022 de 2. sezonuna noktayı koydu. Gönül Dağı senaristi Ali Asaf Elmas ve Gönül Dağı yapımcısı Ferhat Eşsiz Gönül Dağı’nın 3. sezonu için planlamalar yaparken, Dilek karakterine hayat veren Gülsim Ali İlhan’ın ayrılması dizi de işleri iyice karıştırdı. Gönül Dağı dizisinde Berk Atan ile partner olacak bu yeni oyuncu için planlamalar devam ediyor.

Gönül Dağı dizisinin yeni sezonunun yine TRT ekranlarında eylül ayının ikinci haftasında yayınlanması bekleniyor.

Gönül Dağı yeni sezon ne zaman Gönül Dağı yeni sezonda neler olacak Gönül Dağı hikayesi ne

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNDEN AYRILAN GÜLSİM ALİ’DE VEDA MESAJI

Dizide Dilek karakterine hayat veren ve bir süredir Gülsim Ali, senaryoda hikayesinin azalması ve Sivrihisar'da çekilen setin kendisini yorması nedeniyle diziden ayrıldığı iddialarına yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan güzel oyuncu, paylaşımında; "Tüm sevilenlerime teşekkür etmek istiyorum. Sizler iyi ki varsınız, yazdığını binlerce yorum ve mesaj içimi paramparça etti. Bazılarınız çıkan asılsız haberlere inanıp bana kızdınız, fakat şunu bilmenizi isterim; ben oyunculuk yapabilmek için tüm sevdiklerimi, ailemi geride bırakıp tek başına anavatanına göçmüş biriyim. Hiçbir özlem, hiçbir şehir ve hiçbir hava şartı beni aşk ile yaptığım mesleğimden alıkoyamaz. Yazılanın aksine Eskişehir'i, Sivrihisar'ı ve tüm ekibi çok sevdim. Sadece hikayem bitti. Ben de böyle bitsin istemezdim. Elveda Gönül Dağı ailesi" dedi.

"GÜZEL BİR ANADOLU MASALININ PRENSESİ OLDUM"

Ardından iki sezondur dizide hayat verdiği 'Dilek' karakterine de veda eden Gülsim Ali, sette verdiği pozlara "Hoşça kal öğretmen kızı, hoşça kal çiçek kızım…" diyerek şu notu düştü:

“Gönül Dağı türküsünün bende yeri apayrı, bu projeden önce de sürekli bıkmadan usanmadan dinlerdim, bir gün bir senaryo geldi adı Gönül Dağı. İlk bölümü okudum ve bu işte oynamak istiyorum, Dilek ben olmalıyım dedim, ve öyle de oldu. İyi ki de olmuş çok güzel bir Anadolu masalının prensesi oldum. Ben sizden, siz de benden bir parça oldunuz. İki sene reyting rekorları kıran ve birinciliği böylesine hak eden bir işte oynamak, ben ve ailem adına mutluluk ve gurur vesilesi oldu. Dilek nereye ait olduğunu bilmiyordu, annesinden başka kimsesi yoktu, şimdiyse geride koskoca bir aile bıraktı. O, görevini tamamladı ve bu güzel "Anadolu Masalı'ndan" göçtü. Beni böylesine sevdiğiniz, desteklediğiniz ve hep hayal ettiğim gibi ailenizden biri olarak gördüğünüz için size minnettarım.”

Ekip arkadaşlarına da teşekkür eden ünlü isim, sözlerine; "Canım ekibim, sizler de iyi ki varsınız; prodüksiyon, reji, kamera grubu, hazırlık ve diğer güzel kalpli tüm çalışma arkadaşlarım, umarım yollarımız tekrar kesişir, hepinizin ismi aklımdan geçiyor şu an, ama yazsam buraya sığdıramam. Siz kendinizi biliyorsunuz, yaptığınız her şey için, her zaman yanımda olduğunuz için teşekkür ederim. Herkese içindeki iyilik kadar iyi bir hayat dilerim" diye devam etti.

GÖNÜL DAĞI HİKAYESİ NE?

Efsaneye göre kasabanın gariban bir çobanı varmış. Güttüğü koyunlar ise kasabanın en zenginlerinden birinin sürüsüymüş. Çoban gel zaman git zaman sürüsünü güttüğü zengin kasabalının kızına gönlünü kaptırmış. İmkansız bir aşka düştüğünü bilir ancak gönlüne ferman dinletemezmiş.

Nasıl olmuşsa bütün kasaba gariban çobanın bu zengin adamın kızına aşık olduğunu öğrenir. Özellikle de kasabanın gençleri bu durumu öğrenir öğrenmez bunu eğlencelik bir şey zannederek sık sık çobanla dalga geçerlermiş.

Derken yine gel zaman git zaman günün birinde zengin adam kızını evlendirmeye karar vermiş. Davul bile dengi dengine ya.. Zengin adam da kızını kasabadan zengin birinin oğluna vermiş. Düğün zamanı gelmiş, vurmuş davullar, çalmış zurnalar.

Bu durumu da eğlenceye çevirmeye çalışan cahil gençler hemen harekete geçmiş. Kızın düğün günü, "Kız sençi çağırıyor" diyerek Gönül Dağı'ndan çağırmışlar gariban çobanı kasabanın meydanına. Sonra da kasaba meydanında başlamışlar onunla dalga geçmeye. Kahkahalarla dagla geçmişler gariban çobanla. Gönlünü kırmışlar çobanın. Sonrasında yapılanları karşı dünyası başına yıkılan çoban tekrar vurmuş kendini dağlara. O gün bugün bir daha da kasabaya inmemiş. Sonrasında ise yıllarca ne zaman kasabada bir gönül kırılsa, bir yetim ağlasa Gönül Dağı'ndan taşlar koparak düşer.