Gazete Vatan Logo
MagazinKöknar Rüştü Tezay kimdir? İşte Köknar Rüştü Tezay’ın biyografisi...

Köknar Rüştü Tezay kimdir? İşte Köknar Rüştü Tezay’ın biyografisi...

Rüştü Köknar Tezay geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 55 yaşındaki Tezay, Fenerbahçe Cami'nde son yolculuğuna uğurlandı. Peki, Köknar Rüştü Tezay kimdir, ne kanseriydi? Köknar Rüştü Tezay nereli, kaç yaşındaydı, ne iş yapıyor?

Köknar Rüştü Tezay kimdir? İşte Köknar Rüştü Tezay’ın biyografisi...

Köknar Rüştü Tezay ne kanseriydi, neden öldü? Dizi sektörünün tanınmış isimlerinden Köknar Tezay 55 yaşında hayatını kaybetti. Peki, Köknar Rüştü Tezay kimdir, nereli, kaç yaşındaydı? Köknar Rüştü’nün mesleği ne? 

KÖKNAR RÜŞTÜ TEZAY KİMDİR? 

6 Haziran 1968 yılında hayata gözlerini açan Köknar Tezay, sanat camiasında sevilen isimlerden biriydi. Köknar Rüştü Tezay, 2005-2010 yılları arasında UPS Kargo şirketinde Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalıştı. 2010 yılında bu şirketteki görevinden ayrıldı ve akabinde Akgün Dijital şirketinde Genel Müdür olarak 6 sene boyunca çalıştı. 2016 ve 2017’de VAS 360 şirketinin Yönetici Ortağı oldu. 

2017 senesinde MDM İletişim Baskı ve Etkinlik şirketini kurdu. Vefat ettiği ana kadar da bu şirketi yönetmeye devam etti. 

KÖKNAR RÜŞTÜ TEZAY NEDEN ÖLDÜ? 

MDM Print Yönetim Kurulu Başkanı Köknar Rüştü Tezay, iki aydır kanserle mücadele ediyordu. Bu süre zarfında tedavisi devam eden Köknar Rüştü Tezay’ın kalp krizi geçirdiği öğrenildi. 55 yaşındaki Köknar Rüştü Tezay hayatını kaybetti. 

ÜNLÜ İSİMLERİ YASA BOĞAN ÖLÜM 

Köknar Rüştü Tezay'ın ölümü sanat camiasını yasa boğdu. Cenazeye; Engin Akyürek, Aras Bulut İynemli, Tolga Sarıtaş, Zeynep Mayruk, Binnur Kaya, Bige Önal, Melis Birkan, Özgür Çevik ve Sarp Akkaya gibi birçok ünlü isim katıldı. 
 
Oyuncu Tolga Sarıtaş, tabut başında uzun süre gözyaşı döktü. 

Köknar Rüştü Tezay'ın naaşı öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Ömerli Aile Kabristanlığı'na defnedildi.