Geri Dön
MagazinGönül Akkor'un son hali! Gönül Akkor kimdir, kaç yaşında ve hastalığı ne, neyi var?

Gönül Akkor'un son hali! Gönül Akkor kimdir, kaç yaşında ve hastalığı ne, neyi var?

Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, son albüm çalışmasını Sezen Aksu’nun ısrarı ile 1994 yılında yapan ve 28 senedir sanat camiasından uzak olan Gönül Akkor'un son halini paylaşarak, ünlü isim için dua istedi. Peki, Gönül Akkor kimdir, kaç yaşında, nereli? Gönül Akkor’un hastalığı ne, neyi var?

Gönül Akkor'un son hali! Gönül Akkor kimdir, kaç yaşında ve hastalığı ne, neyi var?

Türk Sanat Müziği'nin ünlü ismi Gönül Akkor'un son fotoğrafı, Onur Akay tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Onur Akay, “Türk sanat müziğinin en değerli ismi Gönül Akkor, çok büyük sağlık sorunları yaşıyor ve siz takipçilerimden o büyük sese dua istiyorum...” ifadelerini kullandı. İşte Gönül Akkor hakkında merak edilenler…

GÖNÜL AKKOR KİMDİR?

4 Şubat 1942, İstanbul doğumlu olan Gönül Akkor, Ankara Radyosu'nda stajyer olarak müzik yaşamına başladı ve kısa süre zarfında memleketin en popüler isimlerinden biri haline geldi. Arka arkaya yaptığı plaklar ile büyük bir başarı elde etti. Bu başarısını, sahne çalışmalarına da aktardı ve ülkenin en çok aranan assolistlerinden biri konumuna geldi. Asıl olarak Türk Sanat Müziği şarkıcısı olarak tanınmasına ve daha çok bu alanda ünlenmiş olmasına rağmen, Türk pop'unda da söz sahibi oldu ve bu alanda yaptığı plaklar ile de büyük bir başarı elde etti. Türk pop'unun en önemli söz yazarları olan Sezen Cumhur Önal ve Fecri Ebcioğlu ile birlikte çalıştı. Gönül Akkor'un bu türde plakları arasında, Sahibinin Sesi tarafından yayımlanmış "Sana Ben Kulum/Böyle Gelmiş Böyle" adlı 45'liği büyük satış rakamlarına ulaşmış ve sanatçının, 1960 sonları ile 1970 başları arasında epeyce pop 45'lik yapmasına sebep olmuştur.

GÖNÜL AKKOR’UN HASTALIĞI NE, NEYİ VAR?

Gönül Akkor 2002 yılında geçirdiği beyin ameliyatından sonra bir daha görüntülenmemişti.

GÖNÜL AKKOR'UN SON HALİ

Gönül Akkorun son hali Gönül Akkor kimdir, kaç yaşında ve hastalığı ne, neyi var