Gazete Vatan Logo
MagazinGandalf öldü mü, Yüzüklerin Efendisi Gandalf kimdir? Ian McKellen düştü, hastaneye kaldırıldı

Gandalf öldü mü, Yüzüklerin Efendisi Gandalf kimdir? Ian McKellen düştü, hastaneye kaldırıldı

Londra West End’deki Noel Coward tiyatrosunda sahneden düşen Ian McKellen hastaneye kaldırıldı. Söz konusu gelişmenin ardından filmin hayranları arama motorlarına yönelerek Gandalf öldü mü, sorusuna yanıt arıyor. Peki, Yüzüklerin Efendisi Gandalf kimdir?

Gandalf öldü mü, Yüzüklerin Efendisi Gandalf kimdir? Ian McKellen düştü, hastaneye kaldırıldı

Gandalf öldü mü? "Yüzüklerin Efendisi" üçlemesinde Gandalf karakterine hayat veren usta oyuncu Ian McKellen,  Noel Coward tiyatrosunda sahneden düştü. 

Aktör hastaneye kaldırılırken tiyatro salonu tahliye edildi ve akşamki gösterinin iptal edildiği bildirildi.

Düştükten sonra acı içinde bağıran Mckellan’a tiyatro ekibi yardıma koştu.

SİR IAN MURRAY MCKELLEN KİMDİR?

25 Mayıs 1939 doğumlu oyuncu, altı kez Laurence Oliver Ödülleri, birer kez Tony Ödülleri, Altın Küre Ödülleri, SAG Ödülleri, BIF Ödülleri, iki kez Satürn Ödülleri, dört kez Drama Desk Ödülleri ve iki kez Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri sahibi olmuştur. iki kez Akademi Ödülleri adaylığı, dört BAFTA adaylığı ve beş Primetime Emmy Ödülleri adaylığı bulunmaktadır.

McKellen'in çalışma alanı çeşitliliği Shakespearci ve modern tiyatrodan popüler fantezi ve bilim kurguya kadar genişlemektedir. En çok bilinen rolleri Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film serilerindeki Gandalf ve X-Men film serilerindeki Magneto ile tanınır.

McKellen'a 1979 yılında Britanya İmparatorluk Nişanı unvanlarından "Komutan (Commander - CBE) unvanı verildi. 1991 yılında tiyatroya yaptığı katkılar dolayısıyla Kraliçe II. Elizabeth tarafından şövalye ilan edilmiş ve 2008 yılında yine kraliçe tarafından Order of the Companions of Honour üyesi yapılmıştır. 1988 yılında eşcinsel olduğunu açıklamış ve LGBT sosyal hareketlerinin görünen yüzü olmuştur.

Haberin Devamı