Gazete Vatan Logo
MagazinDünyaca ünlü oyuncuya 13 yaşındaki kızından şok! "Babamdan korkuyorum"

Dünyaca ünlü oyuncuya 13 yaşındaki kızından şok! "Babamdan korkuyorum"

Geçtiğimiz hafta sonu magazin gündemine bomba gibi bir haber düştü. Ama bu haber ne bir aşk ve evlilik ya da boşanma ne de ihanet haberiydi. Artık gösteri dünyası için sıradan bir hale gelen bu türden haberlerden biri değildi bu. Örneğine çok fazla rastlanmayan bir gelişmeyle ilgiliydi.

Dünyaca ünlü oyuncuya 13 yaşındaki kızından şok! "Babamdan korkuyorum"

Habere göre, olaylı bir şekilde boşanan ünlü çiftin, henüz 13 yaşında olan kızı, kendi öz babası için uzaklaştırma kararı talebiyle mahkemeye başvurmuştu. Bu kadarla da kalmamış, babasının sevgilisine karşı da "korunma" talep etmişti.

Küçük kız bu kararı kendi başına almadı büyük olasılıkla. Babasıyla gürültülü bir şekilde boşanmaya çalışan annesinin de etkisi olması muhtemel. Ama ne olursa olsun, henüz 13 yaşındaki bir çocuğun bu tür bir taleple yasalara başvurması çok da sıradan bir gelişme değildi. Gelin, olanları kısaca bir hatırlayalım ve sonra da bu konudaki yeni gelişmeye bakalım.

BABASINDAN VE ONUN SEVGİLİSİNDEN ŞİDDET GÖRDÜĞÜNÜ İLERİ SÜRDÜ

Babasına ve onun sevgilisine karşı uzaklaştırma ve korunma kararı talep eden o küçük kız, rol aldığı Fantastic Four (Fantastik Dörtlü)adlı yapımla bilinen oyuncu Ioan Gruffudd'un, Alice Evans ile evliliğinden dünyaya gelen iki kızından büyük olanı Ella.

Küçük kız, 9 yaşındaki kardeşiyle birlikte babasının sevgilisiyle yaşadığı eve gittiğinde ikisinden de şiddet gördüğünü ileri sürdü mahkeme dokümanlarına göre. Bu yüzden de yasaların kendisini ve kardeşini koruma altına almasını talep etti.

Alice Evans ile Ioan Gruffudd'un büyük kızının mahkemeye sunduğu iddianame de ortaya çıktı. Ella Gruffudd'un ifadesine göre babasının sevgilisi Bianca Wallace, küçük kıza şiddet uyguladı. Babasının evinde bulunduğu sırada yaşanan ateşli bir tartışmanın ardından Wallace, 13 yaşındaki Ella'nın suratına kapıyı çarptı.

Dünyaca ünlü oyuncuya 13 yaşındaki kızından şok Babamdan korkuyorum

BABASININ YATAĞINA SÜT DÖKTÜ, YÜZÜNE YULAF FIRLATTI

Ella'nın ileri sürdüğüne göre bu olay 26 Mayıs'ta gerçekleşti. Ella, o gün babasının sevgilisiyle birlikte yaşadığı eve gitmişti ve Bianca Wallace ile ilk kez karşılaşmıştı. Yanında 9 yaşındaki kardeşi Elsie de vardı.

Mahkeme dokümanlarına göre Ella orada bir gece kalacaktı. Fakat daha önce babasına Bianca Wallace'la karşılaşmak istemediğini söylemişti.

Yine Ella'nın iddiasına göre babasının sevgilisiyle birlikte kalmaktan hoşlanmayan küçük kız, Ioan Gruffudd'un yatağına süt döktü, ardından yere hardal döktü. Bununla da yetinmeyip Gruffudd'un yüzüne yulaf ezmesi fırlattı. Bunun üzerine babası ve sevgilisi ona "narsist, tacizci ve manipülatif" dedi.

Ella bu olayların ardından evden ayrılmak istediğinde de Wallace onu engellemeye çalıştı. İşte o noktadan sonra da olaylar fiziksel şiddete dönüştü.

"KAPIYI YÜZÜME ÇARPTI, BAŞIMDA ŞİŞLİK OLUŞTU"

Ella'nın mahkemedeki yazılı ifadesinde olayın gerisi şöyle anlatılıyor: " Onun (babasının sevgilisi Bianca) etrafından dolaşmayı başardım ve kapıyı açtım, Kapının yarısına kadar ilerlemiştim tam olarak dışarı çıkmamıştım. Wallace kapıyı suratıma kapattı. :Bu yüzden kapı başıma ve koluma çarptı. Kolum morardı, kafamda da bir şişlik oluştu."

Küçük kızın iddia ettiği bu morlukların ve şişliğin fotoğrafları da dava dosyasında yer alıyor. Bu olayın ardından Ella ile 9 yaşındaki kardeşi Elsie, babaları onlara yetişemeden sokağa çıkmayı başardılar.

O sırada Ella babasına "Sevgilin kapıyı yüzüme çarptı" diye bağırdı. Babası ise ona "Hayır yapmadı, yalan söylemeyi kes" diye bağırarak yanıt verdi.

"BABAMDAN KORKUYORUM"

Oyuncu Gruffudd'un büyük kızı Ella, mahkeme dökümanlarındaki ifadesinde çarpıcı sözlere yer verdi. Ella; "Babamdan korkuyorum... Onunla görüşmelerimiz sırasında ne zaman yanlış bir davranış sergilesem babam, polisi aramakla beni tehdit ediyor" dedi.