Geri Dön

Vali Ali Fuat Atik'in boynundaki şişenin sırrı ortaya çıktı! Kanser olduğunu herkesten gizlemiş...

Kahramanmaraşlı depremlerden sonra afet bölgelerinden her gün insan hikayeleri geliyor. Hatay'a koordinasyon valisi olarak görevlendirilen Denizli Valisi Ali Fuat Atik kanser ile mücadele ediyordu. Fakat bunu ailesi bile bilmiyordu. Kemoterapi zamanı geldi, boynuna kemoterapi şişesi taktı. Yeri geldi tedavisi konteynerde devam etti. Durum ortaya çıkınca bölgeden gönderilmek istendi ancak "gitmem" dedi.

Vali Ali Fuat Atik'in boynundaki şişenin sırrı ortaya çıktı! Kanser olduğunu herkesten gizlemiş...

Depremden önce kanser ile mücadele eden Atik, hastalığını ailesinden bile gizledi. Hatay'a atanan Koordinatör Vali Atik, görevini ise bırakmadı, boynuna taktığı kemoterapi şişesi ile görevinin başındaydı. Tedavisine çoğu kez konteynerde devam etti. Durunun ortaya çıkmasıyla bölgeden gönderilmek istendi ancak o "gitmem" dedi. Vali Atik'in bu müthiş özverisi ise CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve Kameraman Yasin Kamaloğlu'nun özel haberi ile ortaya çıktı.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik bağırsak kanseri. 3 ay önce teşhis konulmuş. Tedavisinin iyi gittiğini söylüyor.

Vali Ali Fuat Atik kanser hastası olduğunu ilk başta saklamış, ortaya çıkınca bölgeden gönderilmek istenmiş. Ancak Vali Atik "gitmem" diyerek bu duruma karşı çıkmış.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 3 ay önce bağırsak kanseri teşhisi aldı. CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, geçtiğimiz hafta bir Haber için Koordinatör Vali Ali Fuat Atik ile görüştü. Öztürk'ün görüşme esnasında gözüne çarpan bir şişe oldu. Öztürk bu şişenin ne olduğunu sorduğunda Vali Atik'in aslında Kanser hastası olduğu ve bu şişe sayesinde kemoterapi ilacını alabildiğini öğrendi. Bu durumun üzerine Vali Atik ile bir özel haber yapmak isteyen Öztürk, Valinin Hatay için gösterdiği özveriyi ortaya çıkardı.

Vali Ali Fuat Atikin boynundaki şişenin sırrı ortaya çıktı Kanser olduğunu herkesten gizlemiş...

Vali Atik, zaman zaman tedavisini konteynerde ya da Adana'da bir hastanede alıyor. Öztürk'ün Hastalığınıza rağmen neden gitmediniz? sorusuna Atik "Biz buraya göreve geldik. Buradaki insanların acılarının haberlerini yaptınız. Bizim burada olmamız gerekiyordu. Çalışmamız gerekiyordu. Burayı bırakıp gidemezdik. Yardıma ihtiyacı olan insanlara bilgi birikimimizle yardımcı olmalıydık. Ve buradayız." seklinde cevapladı.

Hastalığının ortaya çıkmasıyla görev yerinden gönderilmek istenen Vali Atik "Sayın İçişleri Bakanımız bile gitmemi bizzat söyledi. Ancak benim için el vermedi. Çünkü bir işe başladım onu bitirmem gerekiyor. Bu günler için devletimiz bizi yetiştirdi. Vatandaşımıza hizmet etmek için çalışıyoruz. Devlet adamı olmak böyle bir şey." dedi.

3 yıldır Denizli Valisi olarak görev yapan Atik bütün ısrarlara rağmen Hatay'dan dönmek istemediğini belirtiyor. Tedavisinin ise iyi gittiğini söyleyen Ali Fuat Atik "Burada olmak, çalışmak çok iyi geldi. Biz kendimizi unuttuk burada, tüm odak noktamız vatandaşımız" diyerek görevine devam edeceğini açıkladı.