Geri Dön
GündemSakal-ı şerif heyecanı

Sakal-ı şerif heyecanı

Türkiye, Çeçenistan’a Hz. Muhammed’in üç saç telini bağışladı

Rus haber ajansı Ria Novosti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Çeçenistan’a Hz. Muhammed’in üç saç telini bağışladığını bildirdi. Haberde, kutsal hatıranın Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece İstanbul’dan Grozni şehrine getirildiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramzan Kadirov’un başkanlığındaki binlerce Müslüman değerli hediyeyi havalimanında ve başkentin ayazlı sokaklarında karşılıyordu. Cumhuriyetin ana camisinde mukaddes şeyin getirilmesi münasebetiyle dini tören yapıldı.”

İSTANBUL MÜFTÜLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Müftülüğü tarafından kentin muhtelif camilerinde sergilenen Sakal-ı Şerif’lerden birinin, Çeçenistan’dan
gelen talep üzerine, bir görevliyle birlikte bir haftalığına Grozni şehrinde bulunan Kadirov Camisi’ne gönderildiği belirtildi.

Bir haber ajansınca servis edilen, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Hz. Muhammed’in 3 saç telini Çeçesitan’a bağışladığı" iddiası, Başbakanlığa yakın kaynaklarca doğrulanmadı.

İstanbul Müftülüğü tarafından kentin muhtelif camilerinde sergilenen Sakal-ı Şerif’lerden birinin, Çeçenistan’dan gelen talep üzerine, bir görevliyle birlikte bir haftalığına Grozni şehrindeki Kadirov Camisi’ne gönderildiği, kutsal emanetin bir hafta sonra tekrar Türkiye’ye getirileceği bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler