Geri Dön
GündemNevruz Bayramı mesajları! Resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama ve tebrik mesajları ile sözleri!

Nevruz Bayramı mesajları! Resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama ve tebrik mesajları ile sözleri!

Nevruz Bayramı mesajları için araştırmalar hızlandı. 21 Mart Nevruz Bayramını sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarla kutlamak isteyenler ya da baharın müjdecisi Nevruz Bayramı’nda sevdiklerine, arkadaşlarına kutlama mesajı göndermek isteyenler arama motorlarına yöneldi ve Nevruz Bayramı kutlama mesajları için araştırma yapıyor. Biz de resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı mesajları derledik. İşte 2022 Nevruz Bayramı mesajları…

Nevruz Bayramı mesajları! Resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama ve tebrik mesajları ile sözleri!

21 Mart Nevruz Bayramı mesajları doğanın uyanışı, baharın gelişini SMS veya sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımlarla kutlamak isteyenler tarafından sorgulanıyor. Nevruz çeşitli etkinliklerle kutlanırken, “Nevruz Bayramı kutlama mesajları” da gündemdeki yerini aldı.

 

nevruz bayramı mesajları 2022

Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara, doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de temsil etmektedir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Nevruz, içerdiği güçlü anlamlarla, yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa, birlik ve beraberliğe yapılan bir çağrıdır. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Nevruz Bayramı mesajları Resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama ve tebrik mesajları ile sözleri

Nevruz kış uykusuna yatan doğanın uyanışı, doğanın dirilişi ve baharın müjdeleyicisidir. Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Doğanın ölü dokusu nevruzla birlikte can bulur. Baharın müjdeleyicisi olan Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Dikenden gül bitiren, Kışı da Bahara döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Nevruz, huzur içinde, kardeşçe ve şenliklerle kutlanması gereken, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatan bir bayramdır. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Baharın gelişini simgeleyen, doğanın uyanışını gösteren ve sıcaklığın toprakla buluşmaya başladığına işaret eden Nevruz Bayramınız kutlu olsun.

Nevruz Bayramı mesajları Resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama ve tebrik mesajları ile sözleri

Bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olan Nevruz Bayramınız kutlu olsun.

Yeşilin binbir tonunun görüldüğü doğada baharın gelişi Nevruz ile karşılanacak. Nevruz'un 2022 yılında da tüm dünyada bereketi getirmesi dileğiyle...

Nevruz Bayramı mesajları Resimli, uzun, kısa, anlamlı ve yeni 21 Mart Nevruz Bayramı kutlama ve tebrik mesajları ile sözleri

NEVRUZ NEDİR?

Nevruz baharın gelişini müjdeler. Nevruz bayramı birçok ülkede kutlanmaktadır. Bazı ülkelerde yeni yıl anlamında kullanılmaktadır.

Yazılı olarak ilk kez 2. yüzyılda Pers kaynaklarında adı geçen Nevruz, İran ve Bahai takvimlerine göre yılın ilk gününü temsil eder. Günümüz İran'ında, her ne kadar İslami bir kökeni olmasa da bir şenlik olarak kutlanır. Bazı topluluklar bu bayramı 21 Mart'ta kutlarken, diğerleri Kuzey yarım kürede ilkbaharın başlamasını temsilen, 22 veya 23 Mart'ta kutlarlar. Aynı zamanda, Zerdüştlük, hem de Bahailer için de kutsal bir gündür ve tatil olarak kutlanır.

2010'da Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 3000 yıldan beri kutlanmakta olan Pers kökenli bu şenliği, Dünya Nevruz Bayramı ilan etmiştir. 28 Eylül – 2 Ekim 2009 arasında Abu Dhabi'de hükümetler arası toplanan Birleşmiş Milletler Manevi Kültür Mirası Koruma Kurulu, nevruzu Dünya Manevi Kültür Mirası Listesi 'ne dahil etmiştir. 2010'dan başlayarak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 21 Mart'ı "Dünya Nevruz Bayramı" olarak kabul etmektedir.