Geri Dön

Müslüme Yağal ölüm sebebi ne, Müslüme'nin dedesi neden tutuklandı? Anne Selvi Yağal'dan son açıklama!

Mersin'de 10 gün boyunca dağlık alanda arandıktan sonra ölü bulunan Müslüme'nin annesi Selvi Yağal, günler süren sorgunun ardından serbest kaldı. Selvi Yağal Müslüme’nin dedesinin tutuklanmasıyla ilgili soruya "Biz de bilmiyoruz" cevabını verdi. Peki, Müslüme’nin dedesi neden tutuklandı? Müslüme neden öldü, ölüm nedeni ne, katili kim?

Müslüme Yağal ölüm sebebi ne, Müslüme'nin dedesi neden tutuklandı? Anne Selvi Yağal'dan son açıklama!

Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Müslüme Yağal'ın ailesi gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilmişti. Aile üyelerinden sadece dede tutuklandı. Müslüme Yağal soruşturmasında gözaltına alınan ve dün serbest bırakılan baba Mehmet Yağal, anne Selvi Yağal ile çocukları, kaldıkları çadıra döndü. Peki, Müslüme’nin dedesi neden tutuklandı?  Müslüme neden öldü, Müslüme’nin ölüm nedeni ne, katili kim?

MÜSLÜME’NİN DEDESİ NEDEN TUTUKLANDI?

Mehmet Yağal, Gülnar'da tutuklanan babasının işleriyle ilgilenirken, Selvi Yağal ise çocuklarının dağdaki hayvanların yanına gitmesiyle tek kaldı. Selvi Yağal, kayınpederinin neden tutuklandığıyla ilgili, "Neden tutuklandığını bilmiyorum. Jandarma ne dediyse biz onu yaptık. Bırakınca da hayvanlarımızın başına geldik" dedi.

Müslüme'nin ölümüyle ilgili tutuklanan dede Hasan Yağal'ın (70), ailesiyle birlikte hayvancılık yaptığı, yazın memleketleri Karaman'a, kışın da Mersin'in Gülnar ilçesine geldiği belirtildi. Hasan Yağal'ın, eşi, çocukları ve torunlarının dağda kurulan çadırda hep birlikte kaldığı öğrenildi.

MÜSLÜME BEBEK CİNAYETİ

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım'da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme'nin kaybolduğunu belirten Yağal ailesi durumu ilgililere bildirmişti. AFAD, AKUT, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmış, kayıp kız çocuğunun cansız bedeni 19 Kasım'da bulunmuştu.

Jandarma ekipleri, aile bireylerini ve bazı akrabalarını ifadelerini almak üzere karakola götürmüştü.

Müslüme Yağal'ın cenazesi 20 Kasım'da Karaman'da toprağa verilmişti. Anne, baba ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi ise savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, dede tutuklanmıştı.

MÜSLÜME NEDEN ÖLDÜ, ÖLÜM SEBEBİ NEDİR?

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, soruşturmanın tüm yönleriyle aydınlatılması için yayın yasağı kararı alındığı bildirilmişti. Dolayısıyla henüz katilin kim olduğunun detayları paylaşılmadı.

Yağal’ın cansız bedeni, Gülnar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da otopsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Birimine götürüldü. Otopsinin ardından Müslüme’nin cenazesi, memleketi Karaman’da toprağa verildi. Müslüme’nin ölüm nedeni otopsi sonucunun çıkmasıyla belli olacak.