Gazete Vatan Logo

Muharrem İnce adaylıktan çekildi mi, Cumhurbaşkanlığı adaylığından neden çekildi mi?

Muharrem İnce adaylıktan çekildi mi? Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kimdir, kaç yaşında, nereli?

Muharrem İnce adaylıktan çekildi mi, Cumhurbaşkanlığı adaylığından neden çekildi mi?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanlığı adaylığımdan çekiliyorum. Meclis oyu için Memleket Partisine Oy istiyorum.” Dedi.

Muharrem İnce adaylıktan çekildi mi?

"Tam 40 yıldır siyasette mücadele ediyorum. Hiç kul hakkı yememeye özen gösterdim. Yanlışa yanlış, doğruya doğru dedim. Bu 40 yılın içinde haksızlık yaptığım insanlar olmuş olabilir, bana da haksızlıklar yapılmış olabilir. Saray'dan para aldı çekilemez diyenlere sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan bu sahte dekontlardan korktuğum yok. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum."

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kimdir, kaç yaşında, nereli?

CHP eski Grup Başkan Vekili İnce, 4 Mayıs 1964 senesinde Yalova ilinin Elmalık köyünde dünyaya geldi. İnce’nin annesinin ismi Zekiye, babasının ismi ise Şerif’dir.

Ülkü İnce ile hayatını birleştiren Salih Arda isminde bir oğlu bulunan İnce, ilk ve orta eğitimini Yalova ilinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi'ni bitirerek mezun oldu.

Eskiden CHP Grup Başkan vekilliği görevini devam ettiren ve şimdilerde Meclis'teki milletvekilliği görevini de sürdüren İnce, Fizik öğretmeni ve okul müdürü unvanıyla pek çok lisede görevde bulunmasıyla birlikte özel dershanelerde de eğitmenlik görevini devam ettirdi.

2012 senesinde “Buyurun Sayın İnce” isimli bir kitap yazan Muharrem İnce,  Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halk Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak göreve getirilmiştir. Şu anda da 23. dönemde de milletvekililiği görevini icra etmektedir.

Bir süre boyunca Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevini yürüten İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de yer almıştır.

  1. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi seçilen Muharrem İnce, 2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu.  13 Haz 2011 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi.

Cumhurbaşkanlığı erken seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçildi.