Geri Dön
GündemMahmut Ustaosmanoğlu kimdir, kaç yaşında ve neden öldü? Mahmut efendinin hastalığı neydi, nereli? İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı ve eserleri

Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, kaç yaşında ve neden öldü? Mahmut efendinin hastalığı neydi, nereli? İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı ve eserleri

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, Mahmut Ustaosmanoğlu neden öldü? İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, vefat etti. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda dedesinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Peki Mahmut Ustaosmanoğlu neden öldü, Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, kaç yaşında vefat etti, ölüm sebebi nedir?

Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, kaç yaşında ve neden öldü? Mahmut efendinin hastalığı neydi, nereli? İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun hayatı ve eserleri

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yaşamını yitirdi. Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Twitter hesabında yaptığı paylaşımda "Mahmud efendi hazretleri dedem, hazreti Allah'a vasıl oldular" ifadelerini kullandı. Paylaşımın ardından vatandaşlar 'İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir? Mahmut Ustaosmanoğlu neden öldü, ölüm sebebi nedir?, kaç yaşında vefat etti? Sorularına yanıt aramaya başladı.

MAHMUT USTAOSMANOĞLU NENDEN ÖLDÜ, ÖLÜM SEBEBİ NEDİR?

Mahmut Ustaosmanoğlu bir süre önce yoğun bakıma kaldırılmıştı. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölüm haberini torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu duyurdu. Ancak ölüm sebebi açıklanmadı.

MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

Mahmut Ustaosmanoğlu, 1929 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.

Mahmut Ustaosmanoğlu, genç yaşta etraftaki köylerin hocalarından ders almıştır ve 16 yaşında icazet aldıktan sonra köyünde ders vermeye başladı.

1952 yılında şeyhi Ali Haydar Efendi ile tanıştı. Askerilik dönüşünde Ali Haydar efendi tarafından İsmailağa Camii'nde imamlık yapması üzerine davet aldı. 1954 yılında İsmailağa Camii'nde imamlık görevine başlayan Ustaosmanoğlu, bu görevini 1996 yılında emekli olana kadar sürdürdü.

MAHMUT USTAOSMANOĞLU KAÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ?

Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayata gözlerini yumdu.